...
 

Hurra for Notodden

TERRY LEHNS

Far away from home

Crosstown Records

Per Ivar Henriksbø
Publisert 03.03.2010 kl 22:22 Oppdatert 03.03.2010 kl 22:22

Tips en venn på e-post:

Jeg trodde jeg skulle høre på ei countryplate, for jeg hadde ikke pleid omgang med bandet Terry Lehns før. Og så fikk jeg litt av det og veldig mye av enda mye mer. Irsk og skotsklignende folkemusikk med keltisk sound, og en dæsj av norske tradisjonstoner i skjønn forening med en underskog av rock.

«Far away from home» kan høres litt deprimerende ut. Men selv om det finnes spor av melankoli en enkelte låter, er dette et album jeg først og fremst ble i veldig godt humør av å høre på. Tolv engelskspråklige låter pluss et norskspråklig bonusspor.

Terry Lehns er virkelig en flott eksponent for den populære bølgen av «folkemusikk/folkrock. Morsomme arrangementer, gode solister og solid trøkk uten at lydbildet er på noen måte overdrevet. Jeg tenkte, for en opplevelse det ville være å få høre denne gjengen live.

Jeg vet ikke om Terry Lehns er et produkt av frø sådd i jorda Notoddens berømte bluesfestival har pløyd. Men kan så være, sjøl om det ikke er noe egentlig bluesband som varmer oss på kalde vinterdager.

404 - Not found

Error message: Got exception when fetching resource.
...

LFK-poeng i Harstad

Sport Lillehammer FK fikk med seg ett poeng hjem fra det viktige bortemøte i lørdagens 2. divisjon.Les mer

...

Rovdyra har roa seg

Nyheter Behandling av fellingstillatelse av rovdyr er lagt på is Les mer

...

Handelstog med svung

Nyheter Handelsstemnet på Vinstra opna med parodiering av Peer Gynt Les mer

...

- Respektløst

Nyheter - Det lukter kameraderi av måten denne byggesaken er behandlet på. Den Norske Turistforening viser ringakt overfor retten, sier Torgrim Sørseth, leder i organisasjonen Bevar Dovrefjell.Les mer

Mest leste kultursaker

Tips GD

Du kan tipse oss på flere måter:

Telefon: 977 21 000


E-post: tips@gd.no


SMS eller MMS med bilder til 2097 med kodeord GDTIPS + meld

Eller du kan benytte dette skjema

Legg inn dine arrangement i kalenderen på gdpuls.no, og det kommer automatisk her og i papiravisa! Her er siste i kategorien konsert, teater, musikal, revy og dans:

Siste kinoanmeldelser

...
Terningkast: 6

En drøm av en film

Film INCEPTION

Am. scifi-thriller

Regi: Christopher Nolan

Med bl.a. Leonardo DiCaprio, Ken Watanabe, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Ellen Page og Tom Hardy Les mer

...
Terningkast: 4

Når vi tukler med skaperverket

Film SPLICE

Science fiction

Med bl.a. Sarah Polley, Delphine Chanéac, Adrien Brody og Abigail Chu Les mer

Siste musikkanmeldelser

...
Terningkast: 4

Storm eller frisk bris?

Musikk ELG

Storm

Bigbox Les mer

...
Terningkast: 4

En ekte cowboy

Musikk STEFF NEVERS

Ain´t No Bad Life

Universal/

Slagerfabrikken Les mer

Kultur - siste nyheter nå

...

Landsfestivalen i gammaldansmusikk

Kultur Det er synd at den økonomiske sida og spenninga ved å møte danseglade for tida er svak for mange gammaldansgrupper, men i mangel av danseoppdrag kan også utøvarar av gammaldansmusikk finne saman om musikken. Les mer

...

Ein annan dans

Kultur Spelemann Asbjørn Stensrud samanlikner Folkorgs handsaming av Landsfestivalen i runddans med eittbornspolitikken i Kina. Les mer

Mest sette leserbilder nå

...

Bli med inn i ammetåka

Anette Musdalslien (29) jobber som journalist i GD. Hun er for tiden ute i foreldrepermisjon med nummer to. Bli med inn i ammetåka, diskuter, del gleder – og frustrasjoner:

Her er Anettes ammetåke
...

Se de nye medlemmene

Even Tobias Østensvig
Nasjonal Timesannonsering - Klikk her!

TIPS OSS

Telefon: 977 21 000
SMS: GDTIPS + mld til 2097
MMS: GDTIPS + mld til 2097
E-post: tips@gd.no

KONTAKT OSS

Telefon 61 22 10 00
Besøksadr: Jernbanegt. 13, Lillehammer
Postadr: Postboks 954, 2604 Lillehammer
E-post annonse: annonse@gd.no
E-post abonnement: abonnement@gd.no

Lokalkontor

Vinstra - telefon 61 22 10 00
Otta - telefon 61 22 10 00
Lom - telefon 61 22 10 00

Redaksjonen

Ansvarlig redaktør: Kristian Skullerud
Redaktør: Hallvard Grotli (politisk)
Redaktør: Anne Stokke (nyhet)
Redaktør: Kine Søreng Hernes (kultur/feature)
Redaktør: Hans Petter Eide (produksjon)

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.