Vince Neil, frontfigur hos skandalerockerne Mötley Crüe, kommer til Lillehammer med eget band.
De som ikke fikk nok av hard rock i Lillehammer i helga har en ny mulighet 13. desember.
- Det var først meningen at konserten skulle gått på Rockefeller i Oslo, men den er flyttet til Lillehammer og Radisson SAS Lillehammer Hotel, sier Audun Nordgaard i På Scenen AS - arrangøren bak Metal Rock Fest-en ved hotellet.
- Lillehammer er kanskje ikke verdens navle for plassering av en slik konsert?
- Men da kan vi jo gjøre byen til det. Festivalen vi arrangerte i helga var iallfall veldig vellykket, og det kom mye folk. Les mer: Metal-suksess
Se også bildene fra rockefestivalen : Bildeserie: Leve 80-tallet
Vince Neil (47) er stadig vokalist i gjenoppståtte Mötley Crüe, der han kamperer sammen med Tommy Lee, Nicki Sixx og Mick Mars.
Til sammen har de et rykte som i sin tid konkurrerte med Guns N' Roses - og vel så det. Bandbiografien «The Dirt: Confessions of the World's Most Notorious Rock Band» skal etter sigende være så sterk lesning at den er helsefarlig... Kanskje har Neil roet ned litt.
På soloturneen har han uansett med seg Jeff Blando og Dana Strum fra bandet Slaughter på henholdsvis gitar og bass, mens Zoltan Chaney spiller trommer med pyroeffekter. Vince Neils konsert i Lillehammer blir den eneste i Norge og inngår i en omfattende Europa-turné. Det ligger an til en livlig luciakveld på Lillehammer-hotellet i år.
Aksellastrestriksjoner på kommunale veger er innført.
Aksellastrestriksjoner på kommunale veger er innført.
Stengt på grunn av vedlikeholdsarbeid. Omkjøring er skiltet. Gjelder fra 14.0...
Redusert framkommelighet på grunn av vegarbeid. Omkjøring er skiltet. Arbeide...
Stengt på grunn av vegarbeid. Lokal omkjøring. Gjelder fra 23.04.2012 klokken...
Innsnevring og nedsatt hastighet til 30 km/t på grunn av vegarbeid i perioden...
| I dag | I morgen | |||
| Lesja | 12.6° | 16.1° | ||
| Otta | 17.5° | 21.4° | ||
| Gausdal | 18.7° | 22.2° | ||
| Lillehammer | 19.1° | 21.5° | ||
| Ringsaker | 18.5° | 21.2° | ||
| Ringebu | 18.4° | 21.5° | ||
Dette er bilder som GDs fotografer og journalister står bak.
Se alle bildeserier, publisert etter dato.Siste kommentarer: | ||
Siste kommentarer: