David Irving ber arrangørene av Litteraturfestivalen om å holde seg sterke - og ikke trekke tilbake invitasjonen.
Du kan tipse oss på flere måter:
Telefon: 977 21 000
E-post: tips@gd.no
SMS eller MMS med bilder til 2097 med kodeord GDTIPS + meld
| Kari Tone Sperstad | |
| Publisert 09.10.2008 kl 12:30 Oppdatert 09.10.2008 kl 15:07 |
I en e-post til Stig Sæterbakken, som GD har fått tilgang til, kommer holocaustfornekteren med helt klare oppfordringer i forkant av pressekonferansen som starter nå klokka 12.30.
- Ikke tillat dem å diktere dere. Hold dere sterke og ha motet til å stå for deres overbevisninger. Jeg har allerede forberedt en stor tale om sannhet - og sann historie, som jeg velger å kalle det, til LItteraturfestivalen. Jeg skriver ikke vakker historie, jeg skriver om ting slik de egentlig var, skriver Irving.
I e-posten går det fram at Irving ikke er informert om pressekonferansen, og at dette har blitt fortalt han av en journalist.
- Jeg har blitt fortalt at det verserer mange løgner om meg i media i Norge, og at jeg blir snakket stygt om av Norges journalister. Jeg skriver ikke vakker historie, men jeg skriver om ting slik de virkelig var, skriver Irving.
Ishockey I dag er det igjen klart for en spennende kamp i kvartfinalen mellom Stavanger og Lillehammer. Det står uavgjort 2-2 før kveldens kamp i Stavanger Følg kampen direkte her
Dette er bilder som GDs fotografer og journalister står bak.
Se alle bildeserier, publisert etter dato.Siste kommentarer: | ||
Siste kommentarer: