Du kan tipse oss på flere måter:
Telefon: 977 21 000
E-post: tips@gd.no
SMS eller MMS med bilder til 2097 med kodeord GDTIPS + meld
| Terje Lisødegård | |
| Publisert 23.04.2009 kl 21:39 Oppdatert 24.04.2009 kl 09:12 |
Med én stemmes overvekt nektet årsmøtet i Landslaget for Dølehest å gi Stav BA på Tretten 250.000 kroner i form av eierandeler.
Styret i laget hadde innstilt på et slikt tilskudd mot at Landslaget fikk en fast styrerepresentant i Stav BA.
36 representanter stemte torsdag for å utsette hele saken, etter benkeforslag, mens 35 stemte mot utsettelse.
Debatten dreide seg ikke bare om penger, men i høy grad om hvorvidt hingsteutstillingen skal legges til Stav mer permanent. Årets utstilling går på Stav i helgen. Deretter må Stav BA leve i det uvisse etter store investeringer for å tilrettelegge for utstillingen.
Les også: Fikk hingsteutstilling bare for ett år
Avstemningen om utsettelse var skriftlig, slik at man ikke skulle få vite hvem som stemte hvordan. Men representanter for Gudbrandsdal Dølahestlag stemte høyst sannsynlig for utsettelse, idet Nils Trinerud, Gausdal, på vegne av flere i laget, tilkjennega at Stav ikke egner seg for hingsteutstillingen.
Ottadalen Dølahestlag derimot var klart for Stav med tanke på både pengetilskudd og fortsatt hingsteutstilling. Jostein Smedsmo fra Vågå var ikke i tvil om at Stav er stedet for dølehesten.
Les også: Spenningen stiger og Det blir kjempefest på Stav
| I dag | I morgen | |||
| Lesja | 3.7° | 11.3° | ||
| Otta | 6.7° | 13.6° | ||
| Gausdal | 7.3° | 14.5° | ||
| Lillehammer | 7.7° | 14.9° | ||
| Ringsaker | 8.2° | 16.0° | ||
Dette er bilder som GDs fotografer og journalister står bak.
Se alle bildeserier, publisert etter dato.Siste kommentarer: | ||
Siste kommentarer: