Klokka 11 i dag kom en ny forsyning med svineinfluensavaksine til Lillehammer.
Du kan tipse oss på flere måter:
Telefon: 977 21 000
E-post: tips@gd.no
SMS eller MMS med bilder til 2097 med kodeord GDTIPS + meld
| Publisert 11.11.2009 kl 14:15 Oppdatert 12.11.2009 kl 08:36 |
Med unntak av 30 brannmenn og 25 politifolk, er det fortsatt kun personer i risikogruppen som får vaksine i Lillehammer.
- Vi regner med å komme langt med dette, og at vi er i mål med risikogruppene neste uke, sier kommuneoverlege Frode Veian.
Vaksinen er allerede distribuert til fastlegene. Personer som tilhører risikogruppen må selv henvende seg til legekontoret for å få vaksinen.
LES OGSÅ OPPDATERT ARTIKKEL OM VAKSINEN I ANDRE KOMMUNER HER: VAKSINEN - Når kan du få den?
Også helsestasjonen i Lillehammer har fått ny forsyning. Personer i
risikogruppen soom som studerer ved NTG og Nansenskolen kan komme hit og få
vaksine.
Tilbudet gjelder også andre risikopasienter som bor i Lillehammer, men som har fastlegen lenger unna enn nabokommunen.
Nasjonalt folkehelseinstitutt regner med å ha sendt ut nok vaksine til 21 prosent av befolkningen i alle kommuner og bydeler i løpet av neste uke.
Dette skal være nok til å dekke behovet i risikogruppene og det behovet sykehusene har meldt inn.
Dette er bilder som GDs fotografer og journalister står bak.
Se alle bildeserier, publisert etter dato.Se bildene fra distriktet fra tidligere tider, og del også dine bilder.
Her er bildesonen på gdpuls.no