Dei serverte eit forrykande show, juniorane som deltok i UKM i Vågå kulturhus laurdag.
Du kan tipse oss på flere måter:
Telefon: 977 21 000
E-post: tips@gd.no
SMS eller MMS med bilder til 2097 med kodeord GDTIPS + meld
Nye innlegg | ||
| Elias Sperstad | |
| Publisert 07.02.2010 kl 10:37 Oppdatert 08.02.2010 kl 08:51 |
VÅGÅ: Så er Ungdomenes kulturmønstring, UKM, i gang. Laurdag kveld var det juniormønstring for dei yngste deltakarane frå Nord-Gudbrandsdalen.
Og det var litt at eit show som vart vist frå scena i Vågå kulturhus. Stor kunst av forskjellig art med små utøvarar i sentrum fekk det til å gå kaldt nedover ryggen på publikum i ein nær fullsett sal.
Vi fekk blant anna servert drilldans, folkemusikk, ran på Lesja, trommesolo, revy og mykje flott sang og musikk. Kulturmønstringa syner at det gror ualminneleg godt i kulturskulane i norddalen.
UKM Nord-Gudbrandsdalen fortsett i dag med seniormønstring, inndelt i to grupper. Dei fyrste er på scena klokka 1200, den andre delen begynner klokka 1800. Meir enn 200 ungdomar er i sving på årets kulturmønstring i norddalen.
| I dag | I morgen | |||
| Lesja | 13.7° | 14.4° | ||
| Otta | 15.7° | 16.4° | ||
| Gausdal | 14.8° | 16.8° | ||
| Lillehammer | 14.8° | 18.0° | ||
| Ringsaker | 15.6° | 19.7° | ||
Dette er bilder som GDs fotografer og journalister står bak.
Se alle bildeserier, publisert etter dato.Siste kommentarer: | ||
Siste kommentarer: