H.K.H. Kronprinsesse Mette-Marit kommer. Det samme gjør kulturminister Anniken Huitfeldt, skuespillerne Mikkel Gaup, Ingrid Bolsø Berdal, Nicolai Cleve Brock og komiker og skuespiller Åsleik Engmark.
En hel stjernehær skal kaste glans over Amandus-prisutdelingen 25. mars.
- Norges «junior-Oscar».
Hovedpersonene for kvelden er likevel filmskaperne selv.
- Med så mange unge og talentfulle filmskapere samlet, kan vi kalle Amandusfestivalen Norges «junior-Oscar». Jeg er stolt over å få lede åpningsshowet, sier Mikkel Gaup til GD.
Stjernen fra nord ledet åpningsshowet tirsdag: Åpnet med rocka joik
Filmene vises
Alle de nominerte Amandusfilmene skal vises under åpningsfesten, som er åpen for alle interesserte. Gaup gleder seg til å se alle filmbidragene på det store lerretet i kinoen.
- Jeg er stolt over å få lede et arrangement som viser hvor mange talentfulle og kreative unge filmskapere Norge har. Disse entusiastene er fremtiden til norsk film. De fortjener å bli gjort krus på med en så stor, positiv og verdig filmfestival som Amandus. Vi kan jo kalle hele festivalen for en slags «junior-oscarfest». Ikke rart jeg kjenner på alvoret nå som jeg skal ikle meg konferansierrollen og lede an, sier Gaup.
Bart.
Bart.
Bart i spor, fare for glatte partier.
Vekslende bart, snø- og isdekke.
Redusert framkommelighet på grunn av vegarbeid. Forsinkelser kan påregnes. Ar...
Innsnevring og nedsatt hastighet til 30 km/t på grunn av vegarbeid i perioden...
| I dag | I morgen | |||
| Lesja | -6.8° | -3.5° | ||
| Otta | -3.9° | -2.1° | ||
| Gausdal | -3.1° | -4.3° | ||
| Lillehammer | -3.9° | -4.8° | ||
| Ringsaker | -1.9° | -5.1° | ||
| Ringebu | -4.4° | -3.4° | ||
Dette er bilder som GDs fotografer og journalister står bak.
Se alle bildeserier, publisert etter dato.Siste kommentarer: | ||
Siste kommentarer: