Avtroppende konsernsjef Sten Magnus i Umoe Restaurant Group har takket ja til å bli styreleder i Peer Gynt AS.
Sten Magnus, som understreker at han ikke har blitt valgt av generalforsamlingen, forteller GD at han synes det er en svært spennende oppgave
- Det er et styre som driver kultur, butikk og lederskap. Jeg er ydmyk til det kustneriske, det er det andre som kan, sier Magnus til GD
- Hva tar du med deg inn i styret?
- Det jeg tar med meg inn er ganske lang erfaring i å drive næringsliv og drive med kulturarbeid. Jeg har drevet i hotell- og serveringsnæringen hele livet, og er opptatt av å skape gode rammebetingelser for de som arbeider. Peer Gynt er en virksomhet som jobber med å få mennesker og kultur til å møtes. Jeg kan kanskje bidra til at det fortsetter å utvikle seg i en positiv ånd, sier Magnus.
«Spørsmålet om ny styreleder har vært drøfta med Dyreparken Utvikling AS (som er tungt inne på eierssiden, red. anm) og en en anbefalt kandidat er blitt forespurt og har nå sagt ja. Det er konsernsjef Sten Magnus i serveringskjeden Umoe Restaurant Group AS. Denne kjeden eier bl.a. Peppes Pizza og en god del andre matkonsepter i Norge. Han er kokk av profesjon, og har ei fortid i Norske Vegkroer. Magnus er også leder i NHOs etikkutvalg, og har i den egenskap vært innleder på ett av seminarene under stevnet. (Mer info finnes på Google ). Han har ellers vært på stevnet flere ganger.»
Det skriver styreleder Gunnar T. Stenseng i Stiftelsen Peer Gynt i et brev til aksjonærene i Peer Gynt AS foran generalforsamlingen 20. september.
Magnus går av som konsernsjef og blir pensjonist nå ved utgangen av september.
Styreleder i Peer Gynt AS, Bjarne Slapgard, tok over som administrerende direktør i Gudbrandsdal Energi AS fra 1. august. Som følge av det, ønsket han å gå ut av styret i Peer Gynt AS, ettersom Gudbrandsdal Energi er en betydelig samarbeidsaktør med Peer Gynt AS.
«Dette gjorde Slapgard klart for styrene i begge selskapene da han tok imot stillinga», skriver Stenseng.
Dyreparken Utvikling ønsker ifølge Stenseng å fortsette med sine to styremedlemmer, Reidar Fuglestad og Simone Trombetta, med Fuglestad som nestleder i styret. De to lokalt utpekte styremedlemmene er Morten Randen og Øystein Rudi. Begge har overfor Stenseng sagt at de kan fortsette, men at de også stiller plassen sin til disposisjon hvis det «kan løse en kabal».
Både Dyreparken Utvikling AS og styret i Stiftelsen Peer Gynt går inn for Sten Magnus som ny styreleder.
Bart.
Bart.
Bart i spor, fare for glatte partier. Fare for elg.
Vekslende bart, snø- og isdekke.
Redusert framkommelighet på grunn av vegarbeid. Forsinkelser kan påregnes. Ar...
Innsnevring og nedsatt hastighet til 30 km/t på grunn av vegarbeid i perioden...
| I dag | I morgen | |||
| Lesja | -9.9° | -6.6° | ||
| Otta | -5.7° | -4.2° | ||
| Gausdal | -8.0° | -5.8° | ||
| Lillehammer | -7.2° | -5.1° | ||
| Ringsaker | -6.4° | -5.1° | ||
| Ringebu | -8.2° | -5.4° | ||
Dette er bilder som GDs fotografer og journalister står bak.
Se alle bildeserier, publisert etter dato.Siste kommentarer: | ||
Siste kommentarer: