Elever fra Gausdal, Mesna, Vargstad og fra Lillehammer videregående er nå prøvekaniner for kronprins Haakons undervisningsopplegg om verdighet.
Kronprins Haakon kom sammen med kronprinsesse Mette-Marit. Han ble tatt imot av en jublende gymsal på Lillehammer videregående. På første benk ble han møtt av assisterende fylkesmann Knut Berg, fylkesvaraordfører Reidun Gravdahl, fylkesopplæringssjef Jørgen Skaug, Lillehammer-ordfører Synnøve Brenden, elevrådsformann Lars Henrik Ahlsen.
Rektor Torbjørn Ljones introduserte kronprinsen til skolen:
- I dag er ikke skolen en skole. Den er så mye mer, sa Ljones.
LES OGSÅ: Ville ansette kronprinsen
LES MER OM PROSJEKTET: Kongelig undervisning
Kronprinsen fortalte om hvordan Global Dignity var blitt til, og om hvorfor han har troen på en slik «dignity day» - en dag om verdighet.
En elev fortalte en dramatisk historie om en venninne i et krigsherjet land som mistet alt hun hadde. Kronprinsen understreket at historiene også kan handle om helt nære ting.
- Det behøver ikke å være så dramatiske historier, sa han.
Nå er elevene inne i klasserommene og jobber med sine fortellinger om verdighet. Kronprinsen er med i en av klassene, og skal styre ordet når elevene skal framføre sine fortellinger i plenum senere.
GD kommer tilbake med mer.
Bart.
Bart.
Bart i spor, fare for glatte partier. Fare for elg.
Vekslende bart, snø- og isdekke.
Redusert framkommelighet på grunn av vegarbeid. Forsinkelser kan påregnes. Ar...
Innsnevring og nedsatt hastighet til 30 km/t på grunn av vegarbeid i perioden...
| I dag | I morgen | |||
| Lesja | -9.5° | -6.6° | ||
| Otta | -5.8° | -4.2° | ||
| Gausdal | -7.8° | -5.8° | ||
| Lillehammer | -7.1° | -5.1° | ||
| Ringsaker | -6.4° | -5.1° | ||
| Ringebu | -8.2° | -5.4° | ||
Dette er bilder som GDs fotografer og journalister står bak.
Se alle bildeserier, publisert etter dato.Siste kommentarer: | ||
Siste kommentarer: