Høyres Olemic Thommessen er klar for fire nye år på Stortinget.
Olemic Thommessen og Høyre tok det utsatte og meget omdiskuterte sjette mandaten i Oppland. Høyre ble valgets vinnere, og gjorde også et godt valg i Oppland, både på Gjøvik og Lillehammer ble det en solid framgang for partiet.
En liten kalddusj
Selv om plassen undervegs var litt truet, ble det etterhvert god stemning hjemme hos Olemic på Lillehammer. Valgdagsmålingen var en ørliten kalddusj, men etterhvert som målingene tikket inn steg også temperaturen og stemningen. Skjønt det var et skår i gleden at det ikke blir regjeringsskifte.
Superfornøyd
- Superfornøyd, var Olemics kommentar. Han gleder seg over god framgang i Oppland ikke minst i sin egen by.
-Det er viktig for Oppland å ha representanter i alle leire, derfor er det gledelig at jeg får fortsette. På egne vegne er jeg selvfølgelig glad for det, men vi hadde jo håpet at det skulle blitt et borgelig flertall.
- Men på en natt som denne må vi ha grunn til å juble, sier Thommessen.
Møt Anne Tingelstad Wøien
Møt Olaf Michael Thommessen
Følg politikerne som blogger via gdpuls/origo:
Vet du av noen flere som blogger på orgio? Tips oss gjerne.
Du kan tipse oss på flere måter:
Telefon: 977 21 000
E-post: tips@gd.no
SMS eller MMS med bilder til 2097 med kodeord GDTIPS + meld
Siste kommentarer: