Den 25. Baldus Cup er i gang.
Over 3000 spillere er samlet i Lillehammer, for å delta i det som har blitt til en av Norges største og mest populære håndballturneringer. Over 500 kamper skal avvikles før turneringen avgjøres søndag ettermiddag, nå er de første i gang.
Flere lokale lag er i ilden allerede i kveld. Fortløpende resultater etter kampslutt ser du på arrangørens hjemmesider her .
I løpet av kvelden avvikles de første kampene i gruppespillet. Det er de som er 12 år og eldre som spiller i kveld, mens klassene G/J 9, G/J 10 og G/J 11 der det ikke spilles sluttspill, først starter med sine kamper i morgen.
Turneringen kommer helt klart til å sette preg på bybildet. Lørdag spilles det både i Skogenhallen og Kringsjåhallen, i tillegg til Kristins og Håkons hall.
Alle lagene er innkvartert på åtte forskjellige skoler rundt omkring i Lillehammer.
Vi kommer tilbake med bilder fra åpningskvelden når dagens kamper er ferdigspilte.
Cache-Control: max-age=300, groups=/componada-fibba, /error500
X-Trace-App: [componada ; fibba.api.kunder.linpro.no ; Wed May 23 14:01:33 CEST 2012]
Birkebeinerrittet ble en gjørmete opplevelse.
Se alle bildene og les alle historieneSend ditt bilde til sporten@gd.no og laget ditt kommer i avisa og her på nettet.
Se alle bildene