Sliteføre på Heimfjelløpet

Startnummer 9, Reidar Aaland, Hornindal, hadde raskaste tid med 1,26,55. Nr 21 Kjetil Tyrum, Follebu, var nest best med 1,29,39. Alle foto: Ketil Sandviken.

Startnummer 9, Reidar Aaland, Hornindal, hadde raskaste tid med 1,26,55. Nr 21 Kjetil Tyrum, Follebu, var nest best med 1,29,39. Alle foto: Ketil Sandviken.

Av
Artikkelen er over 5 år gammel

73 stilte til start i det 41. Heimfjelløpet

DEL

LEMONSJØEN: Reinar Aaland, Hornindal, var raskastdpå slitetungt klisterføre i Heimfjellsløpet ved Lemonsjøen søndag med tida 1,26,55.

Kjetil Tyrum, Follebu, hadde nest best tid og Syver Ole Eggen, Bøverdalen, tredje beste. Ragnhild Vestad, Garmo, var best av damene på kvinnedagen.

Veteran Sigvald Øiberg frå Skjåk, som har vunne Heimfjelløpet åtte gonger, gjekk heilt utan festesmørning og fekk sjuande beste tid.

Resultat Heimfjelløpet 8. mars 2015.

Klasse M 16

Trym Tellefsen Heidal IL 1.45.28

Klasse M 19-20 år

Kjetil Tyrum Follebuskiklubb IL 1.29.39

Hans Martin Sveen Sjårdalen IL 1.51.56

Klasse M 21-25 år

Syver Ole Eggen Bøverdalen IL 1.34.17

Simen Hølmo Tomrefjord IL 1.37.13

Martin Øvstehage Vestringen IL 1.40.04

Tor Henning Sveen Sjårdalen IL 1.53.59

Klasse M 26-30 år

Reinar Aaland Hornindal IL 1.26.55

Hans Torvald Nygård Vestringen IL 1.54.26

Klasse M 31-35 år

Magne Svare Vågå IL 1.35.11

Jon Eivind Hjortland 1.49.38

Klasse M 36-40 år

Terje Myrhe Ringebu-Fåvang IL 1.42.43

Øyvind Teigen Skjåk IL 1.50.17

Klasse M 41-45 år

Terje Jonny Sveen Heidal Il 1.39.30

Kjell Aaboen Skjåk IL 1.57.26

 Tore Kleiven Lalm IL 2:07:57

Klasse M 46-50 år

Sjur Anre Lindby Otta IL 1.35.44

 Kjell Ivar Brun Vågå IL 1.37.34

Jon Håvard Hågå Lesja IL 1.37.36

Håkon Sveen Lalm IL 1.56.55

Klasse M 51-55 år

Jan Ivar Lillebråten Sjårdalen IL 1.35.23

Kjell Gaukstad Lom IL 1.39.11

Ole Anton Sveen Sjårdalen IL 1.41.03

Josef Grothe Ottadalen sykkelklubb 1.45.28

Bjørn Hanstad Otta IL 1.48.37

Ola Kleiven Lalm IL 1.50.00

Håkon Øverli Lom Il 1.52.37

Klasse M 56-60 år

Inge Øvstehagen Vestringen IL 1.42.44

 Ivar Stuve Skiforeningen 1.43.00

Per Ole Nygård Vestringen IL 1.43.10

Hans Ødegård Ottadalen sykkelklubb 1.55.09

Paul Holen Ottadalen sykkelklubb 1.56.25

Klasse M 61-65 år

Sigvald Øyberg Skjåk IL 1.36.02

Gunnar Harstad Oppstryn IL 1.38.35

Bjørn Bakke Vågå IL 1.50.37

Rolf Grytbakk Otta IL 2.00.24

Klasse M 71-

Inge Eide Vågå IL 2.17.04

Klasse K 16

Ingrid Kleiven Lalm IL 02:07:56

Klasse K 41-45

Ragnhild Vestad Garmo IL 1.45.31

Klasse K 46-50

Bente Kværnstad Haugen Ringebu/Fåvang IL 1.52.14

Klasse K 51-55 år

Helen Bjørklund Vågå IL 1.55.10

Klasse K 55-60

Hanne Stuve Skiforeningen 2.16.02

Artikkeltags

Kommentarer til denne saken