Dobbeltseier til ung lomvær

DOBBELT: Even Offerdal Bakken (15) frå Lom vann både solo durspel junior og solo andre instrument junior.

DOBBELT: Even Offerdal Bakken (15) frå Lom vann både solo durspel junior og solo andre instrument junior. Foto:

Av

Even Offerdal Bakken frå Lom vann to klasser under første konkurransedag på landsfestivalen i gammaldansmusikk på Oppdal.

DEL

Lokale nyheter – 5 kr for 5 uker

15-åringen vann både solo durspel junior og solo andre instrument junior. Han vann også landsfestivalen på heimebane i durspel for to år sia, men måtte nøye seg med tredjeplass i Gaupne i fjor.

Seniorfinale fredag

I durspel senior spelte Øyvind Sandum, Lalm, og Øystein Nicolaisen, Lom, seg til finale fredag saman med Rikke von Ommeren, Oppdal, og Sjur Hovden Borge, Gol.

I solo andre instrument senior gjekk Mads Erik Odde, Lom, og Even Røhjell, Sør-Fron til finale.

Sjå også: Durspelslepp på landsfestival

Resultat: Resultat Durspel senior:

Øyvind Sandum FolkOrg Finale

Sjur Hovden Borge Gol spel- og dansarlag Finale

Øystein Nicolaisen Lom spel- og dansarlag Finale

Rikke van Ommeren Oppdal spell- og dansarlag Finale

5 Jørn Kjetil Solbakken Vågå spel- og dansarlag 83

6 Geir Arne Hjelvik Vågå spel- og dansarlag 81

7 Runar Hannevold Kongsberg trekkspillklubb 80

8 Ole Nilssen #Hedmark 79

9 Kristin Gravaune Oppdal spell- og dansarlag 78

10 Eirik Njåstad Søndre Trondhjems Spellmannslag 77

11 Norill Terese Norheim Jostedal spel- og dansarlag 76

12 Audun Stokke Hole FolkOrg 38

Resultat Durspel junior:

1 Even Offerdal Bakken Lom spel- og dansarlag 72

2 Tor Nythun Vårflaumen Spel- og dansarlag 71

3 Børge Homstad FolkOrg 68

4 Stian Barlund Nicolaisen Lom spel- og dansarlag 67

5 Filip De Presno Lom toradergruppe 65

Resultat andre instrument senior:

Even Røhjell Sør-Fron spelmannslag Finale

Mads Erik Odde Lom spel- og dansarlag Finale

Ole Nilssen #Hedmark Finale

4 Øyvind Sandum FolkOrg 79

5 Arne M. Sølvberg Spelemannslaget Fjelljom 63

6 Ida Kristine Sagerøy Jostedal Spel- og Dansarlag 62

7 Andreas Jordhøy Mukampen spel- og dansarlag 40

Resultat andre instrument junior:

1 Even Offerdal Bakken Lom spel- og dansarlag 62

2 Espen Barlund Nicolaisen Lom spel- og dansarlag 61

3 Tor Nythun Vårflaumen Spel- og dansarlag 55

Artikkeltags