Til finale i lagspel

Sør-Fron med Ola Kjorstad som ny leiar spelte seg til finale i lagspel.

Sør-Fron med Ola Kjorstad som ny leiar spelte seg til finale i lagspel. Foto:

Artikkelen er over 1 år gammel

Fire av fem lag som skal spela finale på landsfestivalen i gammaldansmusikk på Oppdal seint fredag kveld er frå Gudbrandsdalen.

DEL

 Lom toradergruppe skal også spela finale i klassa for durspel, fleire lokale par nådde finalen i pardans og Vågå kom på tredjeplass i lagdans.

 Her er resultata:

Lagspel:

 Vågå spelmannslag Finale
 Mukampen spelmannslag Finale
 Lom spelmannslag Finale
 Gamlebanken Spelemannslag Finale
 Sør-Fron Spelmannslag Finale
6Oppdal Spellmanslag82 
7Sel og Otta Spel- og dansarlag76 
8Spelemannslaget Fjelljom74 
9Indre Sunnfjord Spelemannslag73 
10Inant72 
11Naustedalen spelemannslag63 
12Eigentleg andre instrument senior62 
13Romsdal Spelemannslag 61 
14Spelmannslasget De Frilynde59 
    

FINALISTER - lagspel durspel/trekkspel - Landsfestivalen 2017

Lom toradergruppe Finale

Malm Trekkspelklubb Finale

Tradlaget Finale

4 Kongsberg Trekkspillklubb 78

5 Kniktæin 77

6 Fron Trekkspellklubb 76

7 Lillehammer Trekkspill- og Toraderklubb, Toradergruppa 71

7 Lychelaget 71

9 Trondheim Toradergruppe 64

Lagdans:

 NAVNFREMFØRINGPOENG
1LystringenReinlendar80
2Ogndalsvegen 141 med vennerPols79
3Vågå Spel- og dansarlagMasurka75
4#HedmarkPols71
5Spelemannslaget FjelljomGammal parisar / Hamborgar70
6Mukampen spel - og dansarlagReinlender68
7Skjåk Spel- og DansarlagMasurka67
8Furuleiken Spell- og danselagHalvrund Polka63
9Lom spel- og dansarlagVårdalshusk61

Pardans:

FinaleAnne Grete Nyseter Bjørgan, Rolf BjørganSel og Otta Spel- og dansarlag
FinaleIngrid Heieren, Elling SølvbergSpelemannslaget Fjelljom
FinaleMari Midtli, Øyvind SandumSel og Otta spel- og dansarlag, FolkOrg
FinaleMarie Myhrvold Bakke, Johannes KjosFolkOrg, Jostedal spel- og dansarlag
FinaleSolveig Brekke Hauknes, Ole Nilssen#Hedmark
FinaleSvein Granøien, Heidi TovmoRøros Folkedanslag
Vidare rekkefølgje:Anne Louise Drevdal, Tormod ØvrebøJostedal spel- og dansarlag
 Astrid Bekkemellem, Ole SolbergMukampen spel- og dansarlag
 Aud Wahlquist Byrløkken, John OlstadMukampen spel- og dansarlag
 Bodil Steinfinsbø, Oddmar SteinfinsbøMukampen spel- og dansarlag
 Eva Marie Kleiven, Harald KleivenMukampen spel- og dansarlag
 Evy Renate Kveen, Rikard OdnesVågå spel- og dansarlag
 Geir Brekkum, Gerd HjelletMukampen spel- og dansarlag
 Ida Malene Christensen, Evald FredholmFolkOrg
 Ivar K. Hemsing, Ragnhild TønsagerValdreskvelven Spel- og dansarlag
 Jan Ove Hansen, Oddny RindhølenMukampen spel- og dansarlag
 Johanne Hellebergshaugen, Trygve  HusomLom Spel- og dansarlag
 Jorunn Sollid, Arve StøyvaSpelemannslaget Fjelljom, Spelemannslaget Fjelljom 
 Kai Ove Kleiven, Eva RustenMukampen spel- og dansarlag
 Knut Finserås, Fransiska GiertzBUL Steinkjer
 Knut Spakrud, Mai Elin UlsandenVågå spel- og dansarlag
 Leon Årdal, Irene HestvikIndre Sunnfjord Spelemannslag
 Ragnhild Jøndal Bjertnæs, Tom Erik KleivenVågå spel- og dansarlag, Mukampen spel- og dansarlag
 Rita Sirirud Vatnehol, Svein Are Sirirud VatneholFolkOrg, Ålesund Spelemannslag
 Sigrunn Odde, Ingebjørg SandumLom Spel- og dansarlag, Mukampen spel- og dansarlag
 Silje Aunehaugen, Knut NordangerSøndre Trondhjems Spellmannslag, FolkOrg
 Siw Iren Bruøygard, Ragnhild Svare OddeLom spel- og dansarlag
 Stein Vidar Kommandantvold, Linda LoktuBrekken Spell- og Danselag, FolkOrg
 Svein Aasen, Alix CordrayNumedal spel- og dansarlag, Laget for folkemusikk
Torunn Elise Kveen, Ola Nesset, Vågå spel- og dansarlag
Tove Godtland, Nina Hoel, Oppdal
   

Artikkeltags