– Hadde to gode dager

FORNØYD: Bjørn Lindvik Stubrud fra Søre Ål IL sikret seg KM-gull på sprinten lørdag og andreplass i GD-cupen søndag.

FORNØYD: Bjørn Lindvik Stubrud fra Søre Ål IL sikret seg KM-gull på sprinten lørdag og andreplass i GD-cupen søndag. Foto:

Av
Artikkelen er over 3 år gammel

– Jeg har hatt to gode dager på Dombås, med KM-gull i sprint og andreplass i GD-cupen, sier Bjørn Lindvik Stubrud (14) fra Søre Ål IL.

DEL

Den driftige arrangørstaben i Dombås IL har hatt ei travel helg, med KM-sprint lørdag og Moskusrennet med fellesstart i klassisk stil søndag. 162 langrennsløpere stilte på startstreken søndag, i sesongens fjerde GD-cuprenn.

Mange løpere glimret med sitt fravær under kretsmesterskapet i sprint, men Bjørn Lindvik Stubrud var på hugget og satte både totninger og døler på plass. Under søndagens fellesstart ledet han ei stund.

– Jeg hadde litt dårlig glid, så jeg er ikke helt fornøyd, oppsummerer 14-åringen, som til slutt måtte se seg slått av sammenlagtlederen i cupen, Isak Skari Berger fra Lillehammer Skiklub.

Tette dueller

Flere utøvere fra Lillehammer SK gjorde sine saker bra på Dombås.

Søndag kunne Selma Stakston Hilleren juble etter å ha tatt sin første GD-cupseier noensinne, og det i et svært så tett felt, der lillehamringene dominerte. Selma spurtslo klubbvenninna Julie Egeberg Moger og vant med fattige 0,7 sekunders margin.

Tredjeplassen

Kampen om tredjeplassen ble om mulig enda jevnere. Favoritten Tiril Loen, også hun fra Lillehammer SK, trakk det lengste strået, seks tideler foran Hanne Knotten Berget, Øyer-Tretten IF, som igjen knep fjerdeplassen, 0,1 sekund foran Søre Ål ILs Elisabeth Lykken Hamre.

I 11-årsklassene måtte begge sammenlagtlederne se seg slått. Heidal ILs Kjersti Heringstad måtte nøye seg med fjerdeplass, etter å ha mistet staven mot slutten av løpet. Vinner ble Maria Lykken Hamre, Søre Ål IL.

I tilsvarende gutteklasse, med hele 25 startende, kunne en fornøyd Even Wassrud, Sør-Fron IL strekke armene i været etter å ha passert målstreken ti sekunder før sammenlagtlederen, Rasmus Opdal Christiansen, Lillehammer SK.

Raske lomværer

G12 endte med dobbeltseier til Lom IL, Ola Aurmo var 18 sekunder raskere enn klubbkamerat Jo Mallaug, mens storesøster Emma Mallaug hentet hjem seieren i J13.

Og lomværene ga seg ikke med det. I G14 tok Reidar Aurmo sesongens fjerde strake cupseier. Det samme gjorde Ane-Marie B. Hareland fra arrangørklubben, da hun nok en gang var utilnærmelig i jentenes 12-årsklasse.

Resultatliste etter fire renn i GD-cupen:

Jenter 11 år

1. Kjersti Heringstad, Heidal IL 158 poeng

2. Mathilde Lindblad, Øyer-Tretten IF 135

3. Andrea Myrhaug Tofte, Øyer-Tretten IF 133

4. Maria Lykken Hamre, Søre Ål IL 122

5. Oline Vestad, Vågå IL 109

6. Martea Bergum, Øyer-Tretten IF 95

7. Malene Hagen Lie, Øyer-Tretten IF 92

8. Thea Kvam, Øyer-Tretten IF 88

9. Oline Ødegård Wiklund, Lillehammer Skiklub 86

10. Unn Kristin Øien Øverli, Lom IL 75

11. Eline Andersstuen, Tormod Skilag 64

12. Betina Kirkestuen, Roterud IL 55

13. Nora Storås Sommer, Follebu Skiklubb 52

14. Anna Tarud, Tormod Skilag 47

15. Ragnhild Sylte, Tormod Skilag 40

16. Åshild Sylte, Tormod Skilag 37

17. Ane Bakken Fjellstad, Ringebu/Fåvang Skiklubb 36

18. Olivia Nysted Aaseth, Øyer-Tretten IF 33

19. Marte Brandstad Haug, Ringebu/Fåvang Skiklubb 29

20. Mille Marie Storlien, Roterud IL 22

21. Sofie Hole Norderhus, Dombås IL 21

22. Ada Myhren Bekkelund, Søre Ål IL 20

23. Selma Bjørnsgaard Lenndin, Søre Ål IL 16

24. Solveig Svendsli, Dombås IL 15

25. Ingri Furuheim, Lesjaskog IL 14

26. Johanne Haugen Linderud, Dombås IL 11

27. Kristine Gillebo, Øyer-Tretten IF 10

27. Launy Wiseth, Søre Ål IL 10

29. Benitha Lundgård, Øyer-Tretten IF 7

Jenter 12 år

1. Ane-Marie B. Hareland, Dombås IL 200 poeng

2. Ida Kristine Ringlund, Tormod Skilag 128

3. Silje Marie Frich Ulheim, Dombås IL 123

4. Rønnaug Sandviken, Lom IL 103

5. Mari Brenna, Dombås IL 101

6. Ingrid Øien, Vågå IL 98

7. Runi Arnekleiv, Dombås IL 96

8. Martine Skjelsvik, Lillehammer Skiklub 81

9. Live Bakken, Ringebu/Fåvang Skiklubb 68

10. Maria Masovn Haave, Lillehammer Skiklub 65

10. Birgit Kleppa Madslien, Lillehammer Skiklub 65

12. Kristina Masovn Haave, Lillehammer Skiklub 57

12. Gina Katrine Hagen, Ringebu/Fåvang Skiklubb 57

14. Ingrid Sandviken, Lom IL 53

15. Mathea Bakken Fredriksen, Kvam IL 52

16. Eline Prestmo, Lillehammer Skiklub  49

17. Marie Vognild, Lesjaskog IL 48

18. Elise Kankerud, Lillehammer Skiklub 42

19. Eline Thurmo Uhlen, Roterud IL 40

20. Ragnhild Lovise Hagen Johnsgård, Lillehammer Skiklub 37

21. Kaja Jeanne Grøthe, Vinstra IL 18

22. Maina Emilie Bergh, Sør-Fron IL 14

Jenter 13 år

1. Emma Mallaug, Lom IL 158 poeng

2. Marie Slåen, Tormod Skilag 130

3. Ingvild Haugstad Sandvik, Follebu Skiklubb 124

4. Ingrid Fougner, Follebu Skiklubb 98

4. Caroline Plukkerud, Øyer-Tretten IF 98

6. Ingrid Skjåk, Søre Ål IL 96

7. Live Lerfald Bergum, Øyer-Tretten IF 91

8. Sigrid Jøranli Sundgaard, Søre Ål IL 82

9. Synne Letrud, Tormod Skilag 78

10. Ingrid Taarud, Lillehammer Skiklub 74

11. Mathilde Bjørge, Ringebu/Fåvang Skiklubb 68

12. Agnethe Askildt Lundgård, Øyer-Tretten IF 67

13. Marion Halvorsen Nustad, Øyer-Tretten IF 63

14. Mari Andersen-Gott, Vågå IL 62

15. Kine Øverlie, Ringebu/Fåvang Skiklubb 44

16. Jenny Nyheim Brekken, Søre Ål IL 38

17. Silje Brende, Tormod Skilag 32

18. Kjersti Solbakken, Ringebu/Fåvang Skiklubb 26

19. Tina Træthaug, Søre Ål IL 25

20. Julie Høgås, Roterud IL 24

21. Maren Andersen Skjåvik, Øyer-Tretten IF 23

22. Oda Brende, Tormod Skilag 19

23. Maria Røssummoen, Kvam IL 17

24. Sofie Solberg Killi, Kvam IL 16

25. Kristina Krukhaug Linde, Heidal IL 15

26. Hanna Haaselquist Evensen, Søre Ål IL 12

Jenter 14 år

1. Tiril Loen, Lillehammer Skiklub 180 poeng

2. Selma Stakston Hilleren, Lillehammer Skiklub 136

3. Julie Egeberg Moger, Lillehammer Skiklub 131

4. Hanne Knotten Berget, Øyer-Tretten IF 112

5. Elisabeth Lykken Hamren, Søre Ål IL 105

6. Mari Laingen, Ringebu/Fåvang Skiklubb 96

7. Anne Morken, Ringebu/Fåvang Skiklubb 89

8. Heidi Linn, Øyer-Tretten IF 83

9. Ingvild Bossum, Søre Ål IL 70

10 Kirsti Høiholt-Vågsnes, Søre Ål IL 50

Gutter 11 år

1. Rasmus Opdal Christiansen, Lillehammer Skiklub 170 poeng

2. Emil Stenberg Øien, Øyer-Tretten IF 145

3. Even Wassrud, Sør-Fron IL 134

4. Martin Bjerke, Follebu Skiklubb 103

5. Edvard Fossum Olstad, Øyer-Tretten IF 95

6. Eirik Fjeld, Lom IL 93

7. Ole Gunnar Kleppa Madslien, Lillehammer Skiklub 91

8. Amund Andersen-Gott, Vågå IL 86

9. Oscar Smogeli Opsann, Follebu Skiklubb 78

10. Håkon Torseth, Lillehammer Skiklub 71

11. Andreas Røssum, Kvam IL 70

12. Herman Aaheim, Lesjaskog IL 68

13. Jørgen Korsen Faksvåg, Dombås IL 64

14. Semon Harerusten, Heidal IL 61

15. Christian Funderud Wedum, Lillehammer Skiklub 60

16. Kristian Stenersen, Øyer-Tretten IF 58

17. Gaute Skotte, Lesjaskog IL 56

18. Espen Hammerdal, Roterud IL 54

19. Jakob Træthaug, Søre Ål IL 48

20. Endre Skjerven Aronsveen, Øyer-Tretten IF 47

21. Tobias Sandum Killi, Roterud IL 46

22. Jakob Aspeslåen, Tormod Skilag 44

23. Ivar Mork, Lillehammer Skiklub 41

24. Sverre Haadem Rudland, Kvam IL 40

25. Håvard Lyshaug, Øyer-Tretten IF 33

26. Sigve Moshagen, Tormod Skilag 27

27. Noah Fredagsvik Brenne, Lillehammer Skiklub 125

28. Håkon Wedum, Lillehammer Skiklub 20

29. Fredrik Haugen, Lillehammer Skiklub 16

30. Sander Elias Berget, Dombås IL 13

31. Benjamin Brandli, Dombås IL 8

32. Arvid Sandburg, Roterud IL 5

33. Syver Storhagen, Lillehammer Skiklub 2

Gutter 12 år

1. Syver Brøste Nørstegård, Lesjaskog IL 163 poeng

2. Ola Aurmo, Lom IL 141

3. Falk Håkenstad-Bråten, Lillehammer Skiklub 136

4. Jo Mallaug, Lom IL 130

5. Sjur Holm Grøneng, Lillehammer Skiklub 92

6. Jesper L. Rønning, Lillehammer Skiklub 91

7. Torjus Aspesletten, Lillehammer Skiklub 79

8. Erlend Haugstad Sandvik, Follebu Skiklubb 76

9. Torje Strand Bjørnaa, Lillehammer Skiklub 73

9. Sverre Stiansen, Lillehammer Skiklub 73

11. Kristian Kongsli, Tormod Skilag 72

12. Morten Skotte, Lesjaskog IL 67

13. Åsmund Angard Wefling, Søre Ål IL 65

13. Eiliv Aunmo-Husum, Follebu Skiklubb 65

15. Andreas Sletten, Tormod Skilag 57

16. Sander Lillebråten, Tormod Skilag 52

17. Ola Løvlien, Lillehammer Skiklub 51

18. Vemund Wangen, Lillehammer Skiklub 46

19. Torstein Skattebo, Sør-Fron IL 41

20. Niklas Landgraf, Roterud IL 25

21. Anton Martinius Haugen Nustad, Ringebu-Fåvang Skiklubb 22

22. Eskil Tarud, Tormod Skilag 16

23. Sander Jensen, Roterud IL 16

23. Sivert Gullikstad, Søre Ål IL 16

25. Fredrik Sveen Schonhowd, Lillehammer Skiklub 15

26. Marius H. Strandhaug, Lillehammer Skiklub 13

Gutter 13 år

1. Isak Skari Berger, Lillehammer Skiklub 185 poeng

2. Johannes Staune Mittet, Roterud IL 130

3. Bjørn Lindvik Stubrud, Søre Ål IL 120

4. Fredrik Owren, Lillehammer Skiklub 110

5. Vemund Moe, Lom IL 96

6. Thor Herman Kvamme, Søre Ål IL 92

7. Torjus Holen, Vågå IL 88

8. Andreas Østensen, Søre Ål IL 87

9. Ivar Fjeld, Lom IL 76

10. Sondre Albrigtsen, Lillehammer Skiklub 65

11. John Stokkevåg Eide, Tormod Skilag 64

11. Laurits Stokkevåg Eide, Tormod Skilag 64

13. Marius Synstnes, Lom IL 53

13. Vinjar Berland, Lillehammer Skiklub 53

15. Henrik Emaus Holm, Lillehammer Skiklub 50

16. Simen Skogen, Vågå IL 35

17. Håvard Talleraas, Dombås IL 33

18. Lasse Bekken Fjellstad, Ringebu/Fåvang Skiklubb 31

19. Kristian Vestad, Vågå IL 30

20. Henrik Skogstrand Mirkovic, Follebu Skiklubb 27

20. Jørgen Eriksen, Tormod Skilag 27

22. Maurits Toft-Olsen, Follebu Skiklubb 21

23. Jørgen Myhren Bekkelund, Søre Ål IL 19

24. Sjur Sætre, Harpefoss IL 17

25. Audun Randsted Aanstad, Ringebu/Fåvang Skiklubb 16

26. Sivert Brimi-Ottesen, Vågå IL 13

27. Ånund Sylte, Tormod Skilag 12

Gutter 14 år

1. Reidar Aurmo, Lom IL 200 poeng

2. Even Karlsen, Lillehammer Skiklub 133

3. Erik Johannes Jevne, Øyer-Tretten IF 121

4. Jostein Karlsen, Lillehammer Skiklub 118

5. Birk Strand Bjørnaa, Lillehammer Skiklub 103

6. Erik Simengård, Øyer-Tretten IF 102

7. Eskil Bakken, Ringebu/Fåvang Skiklubb 93

8. Fredrik Riste Kristiansen, Ringebu/Fåvang Skiklubb 81

9. Håvard Linn, Follebu Skiklubb 64

9. Markus Haugen, Lillehammer Skiklub 64

11. Eilev Aa Klokk, Lillehammer Skiklub 49

12. Vemund Vaet Jacobsen, Lillehammer Skiklub 44

13. Arnfinn Hagen, Ringebu/Fåvang Skiklubb 40

14. Sjur Erik Høystad, Ringebu/Fåvang Skiklubb 21

14. Brage Wiseth, Søre Ål IL 21

16. Erling Wangen, Lillehammer Skiklub 18

Artikkeltags