Politiet fikk melding om hendelsen klokka 15.04 tirsdag ettermiddag. Det var rundt fem-seks politimenn på stedet.
– En person ringte oss med melding om at det var noen som hadde knust en rute på en bil. Etter dette skal to personer ha havnet i klammeri med hverandre, sier Stig Folstad Hansen på politiets operasjonssentral i 15.30-tiden.
Like etter klokken 16 melder politiet at to menn innbringes til sentralarresten for å ha utført skadeverk på en bil. De skal ha knust bakruten og hoppet på panseret.
En person ble lagt i bakken av politiet før han ble ført inn i en politibil.
– En av disse blir også anmeldt for vold mot offentlig tjenestemann da han sparket og slo politibetjenter, skriver politiet.
– Hva var foranledningen til at han ble lagt i bakken?
– Det kan ikke jeg uttale meg om, sier operasjonslederen.
De to mennene er i starten av 30-årene og slutten av 30-årene. De skal være kjenninger av politiet, og det er mistanke om at de var ruset. De skal begge være lokale.
– De vil bli avhørt enten i løpet av kvelden eller morgendagen, sier Folstad Hansen.
Ingen personer skal ha blitt skadet i hendelsen.