Røros kommune ber om publikums hjelp etter en hendelse i går, tirsdag, der en elgkalv antas å være påkjørt, men bilføreren har unnlatt å varsle.
Hendelsen skjedde ved Skjerdingstadvollen i Hånesåsen.
- Det er også fjernet kjøtt fra kalven, dette er utført ganske umiddelbart etter at dyret døde. Noe som vurderes å ha skjedd på morgenen tirsdag, opplyser naturforvalter i Røros kommune, Hans Iver Kojedal.
LES OGSÅ OM: Haldis fant denne elgen i grøfta ved rv. 3 og ble kraftig forbannet
Kojedal oppfordrer folk som eventuelt vet hva som her har foregått varsle kommunen eller politiet.
- Dyra har vært inne på Skjerdingstadvollen og beitet. Veien går mellom dyrkamarka på setervollen og skogen. Den døde elgkalven ble oppdaget av tilfeldig forbipasserende ved 11-tida tirsdag, opplyser Kojedal.
Vedkommende varslet kommunen. Det er bragt på det rene at kalven døde av bruddskader i nakken.
- Disse skadene vurderes å være påført i forbindelse med direkte påkjørsel eller nesten-påkjørsel der dyret har falt og brekt nakken. Det vurderes som sannsynlig at vedkommende som har skåret vekk kjøtt var involvert i hendelsen eller vitne til at elgkalven omkom.