Gå til sidens hovedinnhold

Se resultatene fra kretsmesterskapet i orientering

Artikkelen er over 1 år gammel

Kretsmesterskapet i orientering ble arrangert i helgen, med langdistanse på Lundersseter lørdag og sprint i Elverum sentrum søndag. Her er resultatene.

Langdistanse lørdag

C-åpen 17-, 3 040 m:1) Simen Aanerud, Odal OL - Orientering, 36.31.

B-åpen 17-, 3 260 m: 1) Trond Egil Digernes, Brandval/Kongsvinger OK, 35.24.

D 11-12, 3 040 m: 1) Leonie Bergersen, Eidskog OL, 1.04.20.

D 13-14, 3 260 m: 1) Ida Øverli Støen, Lillehammer OK, 41.02, 2) Eiril Erlien Solerød, Gjø-Vard OL, 43.20, 3) Mina Bleken Rud, Vang OL, 44.57, 4) Karen Haanes Strandlie, Gjø-Vard OL, 1.01.27, 5) Emilie Kloppbakken Stenbrenden, Gjø-Vard OL, 1.15.05.

D 15-16, 4 600 m: 1) Live Raknes Sogstad, Gjø-Vard OL, 43.41, 2) Henriette Berg, Løten o-lag, 1.04.34, 3) Anne Frøisland, Vang OL, 1.06.32, 4) June Rogstad Bekkevold, Løten o-lag, 1.11.31, 5) Emma Dåsnes, Vang OL, 1.14.12.

D 17-20, 4 920 m: 1) Åsne Naadland Holo, Fossum IF, 55.01.

D 21-, 4 980 m: 1) Emilie Westli Andersen, Løten o-lag, 43.00, 2) Evine Westli Andersen, Løten o-lag, 47.07, 3) Berit Billingsø, Brandval/Kongsvinger OK, 1.02.32, 4) Hildegunn Lindstad, OL Toten-Troll, 1.03.42, 5) Linda Engen, Raumar Orientering, 1.09.48, 6) Stine Austad, Raumar Orientering, 1.18.46.

D 35-, 4 920 m: 1) May Lise Kloppbakken, Gjø-Vard OL, 1.17.55.

D 40-, 4 920 m: 1) Julie Finsrud Lande, Eidskog OL, 49.40, 2) Terese Syljuåsen, Ringsaker OK, 1.00.13, 3) Berit Bergset, Gjø-Vard OL, 1.11.43.

D 45-, 4 600 m: 1) Kristine Sollien Flaskerud, OL Toten-Troll, 53.19, 2) Eli Ringstad Lien, Gjø-Vard OL, 1.01.10, 3) Gunn Elin Rudi, Hadeland OL, 1.17.20, 4) Maren Sogstad, Gjø-Vard OL, 1.41.27, 5) Vibeke Jullum, Brandval/Kongsvinger OK, 1.46.07.

D 50-, 4 600 m: 1) Hege Solerød, Gjø-Vard OL, 47.27, 2) Unn Mette Klopbakken, Snertingdal IF Orientering, 55.23.

D 55-, 4 600 m: 1) Vanja Staff, OL Toten-Troll, 1.05.44, 2) Inger Svaland, OL Vallset/Stange, 1.05.52, 3) Ida Engen, Raumar Orientering, 1.10.17, 4) Guri Gjølstad Røhnebæk, Brandval/Kongsvinger OK, 1.18.44.

D 60-, 4 130 m: 1) Ingrid Ravnan, OL Toten-Troll, 54.12, 2) Wenche Bjørnstad, Ringsaker OK, 55.09.

D 65-, 4 130 m: 1) Lis Dæhli, Løten o-lag, 58.47, 2) Lill Ramberg Skappel, Lillehammer OK, 1.03.22.

D 70-, 3 410 m: 1) Randi Aas Fjæstad, Hamar OK, 1.24.54.

H 11-12, 3 040 m: 1) Nikolai Teslo, Hadeland OL, 36.09, 2) Aksel Tonjer Fingarsen, Elverum OK, 40.05, 3) Lars Håvard Strengelsrud, Brandval/Kongsvinger OK, 43.43, 4) Lars Flaskerud, OL Toten-Troll, 44.17, 5) Aleksander Tangen Holtet, Eidskog OL, 11.59.00.

H 13-14, 3 260 m: 1) Even Lien, Gjø-Vard OL, 23.08, 2) Ola Dåsnes, Vang OL, 28.35, 3) Asbjørn Lande, Eidskog OL, 32.53, 4) Emil Tonjer Fingarsen, Elverum OK, 35.15, 5) Magnus Svaland Dale, OL Vallset/Stange, 36.17, 6) Amund Flaskerud, OL Toten-Troll, 37.58, 7) Ole Solli Kvikstad, OL Toten-Troll, 40.30, 8) Mikkel Aasness, Odal OL - Orientering, 42.06, 9) Lauritz Palmstrøm-Stolpe, Eidskog OL, 1.19.00.

H 15-16, 4 920 m: 1) Annar Erlien Solerød, Gjø-Vard OL, 48.59, 2) Johannes Bjørke Sollien, OL Toten-Troll, 1.17.02, 3) Kristoffer Børke Sætaberget, Vang OL, 1.28.51.

H 17-20, 4 980 m: 1) Sune Raknes Sogstad, Gjø-Vard OL, 51.17, 2) Jørgen Glorvigen, Elverum OK, 59.36, 3) Sondre Skytteren, Odal OL - Orientering, 1.10.23, 4) Gaute Lindaas, Elverum OK, 1.10.39, 5) Sigurd Kvamme, OL Toten-Troll, 1.12.30.

H 21-, 5 530 m: 1) Jon Aukrust Osmoen, Nydalens SK, 31.56, 2) Bojan Blumenstein, Nydalens SK, 36.21, 3) Peder Gjølstad Røhnebæk, Brandval/Kongsvinger OK, 39.33, 4) Håvard Sundberg, Stor-Elvdal SK, 41.01, 5) Kenneth Bilstad, Vang OL, 41.07, 6) Eivind Lande, Eidskog OL, 43.16, 7) Lukas Liland, Nydalens SK, 48.31, 8) Vegard Line, Nydalens SK, 1.01.13, 9) Tormod Borg, Grue IL, 1.12.36, 10) Frode Konst, Tyrving IL, 1.14.12.

H 35-, 4 980 m: 1) Audun Fingarsen, Elverum OK, 57.17.

H 40-, 4 980 m: 1) Kay Arne Nyhus, Brandval/Kongsvinger OK, 54.14, 2) Antti Jokinen, Brandval/Kongsvinger OK, 56.05, 3) Jan Åsmund Sætaberget, Vang OL, 1.00.34.

H 45-, 4 920 m: 1) Øyvind Lien, Gjø-Vard OL, 43.59, 2) Håkon Dåsnes, Vang OL, 44.11, 3) Anders Sollien, OL Toten-Troll, 44.51, 4) Anders Hauger, Brandval/Kongsvinger OK, 46.53, 5) John Arne Holtet, Brandval/Kongsvinger OK, 48.53, 6) Arne Sørli, Eidskog OL, 57.39, 7) Torstein Berg, Løten o-lag, 59.26, 8) Even Erlien, Gjø-Vard OL, 1.00.55, 9) Niklas Stolpe, Eidskog OL, 1.32.06.

H 50-, 4 920 m: 1) Øivind Frøisland, Vang OL, 47.04, 2) Are Strandlie, Gjø-Vard OL, 51.53, 3) Arnstein Dale, OL Vallset/Stange, 52.06, 4) Håvard Kvamme, OL Toten-Troll, 57.06, 5) Petter Glorvigen, Elverum OK, 1.16.26.

H 55-, 4 600 m: 1) Erlend Slokvik, OL Toten-Troll, 36.15, 2) Ole Inge Rismoen, Brandval/Kongsvinger OK, 43.17, 3) Ole Kjell Langmyren, Lillomarka OL, 43.49, 4) Jon Ivar Bergersen, Eidskog OL, 47.41, 5) Stein Arne Negård, Vang OL, 48.27, 6) Nils Harald Staff, OL Toten-Troll, 49.16, 7) Svein Thorsberg, Grue IL, 1.08.15, 8) Stein Magnus Moen, Grue IL, 1.11.18.

H 60-, 4 600 m: 1) Bjørn Solbergseter, Austmarka IL, 39.18, 2) Sigurd Dæhli, Løten o-lag, 39.41, 3) Onno Verberne, OL Toten-Troll, 41.48, 4) Trond Olsen, Løten o-lag, 45.30, 5) Kay Håvard Nyhus, Brandval/Kongsvinger OK, 51.34, 6) Harald Østbye, Elverum OK, 57.33, 7) Knut Engen, Raumar Orientering, 58.34, 7) Tor Strand, Raumar Orientering, 58.34, 9) John Tangen, Eidskog OL, 1.02.38, 10) John Hofoss, Hadeland OL, 1.04.22, 11) Tron Erik Hovind, Raumar Orientering, 1.05.14, 12) Bjørn Olav Bergsløkken, Grue IL, 1.06.47, 13) Kai Jostein Bergersen, Eidskog OL, 1.29.48, 14) Ole Hans Øie, Løten o-lag, 1.40.41.

H 65-, 4 130 m: 1) Bjørn Steinbekken, Odal OL - Orientering, 42.56, 2) Terje Wikstrøm, Ringsaker OK, 44.03, 3) Tor Solbergseter, Austmarka IL, 47.02, 4) Einar Lien, Løten o-lag, 47.08, 5) Roar Løvtjernet, Brandval/Kongsvinger OK, 53.26, 6) Sjur Gjestvang, OL Toten-Troll, 57.20, 7) Jan Sveen, Raumar Orientering, 1.16.09.

H 70-, 4 130 m: 1) Tor Trøan, Hadeland OL, 47.22, 2) Leif Billingsø, Eidskog OL, 49.42, 3) Terje Malm, Hamar OK, 1.01.33, 4) Paul Skjaker, Hadeland OL, 1.09.30, 5) Hans A. Tingvold, Raufoss IL Orientering, 1.19.10, 6) Øystein Skappel, Lillehammer OK, 1.25.11.

H 75-, 3 410 m: 1) Trond Feiring, Hamar OK, 49.08, 2) Rolf Asbjørn Østli, Brandval/Kongsvinger OK, 1.06.18.

H 80-, 3 410 m: 1) Kåre Østgård, OL Vallset/Stange, 1.05.09.

Sprint

C-åpen 17-, 1 300 m: 1) Wenche Brobakken, Snertingdal IF Orientering, 11.43, 2) Hilde Solli Kvikstad, OL Toten-Troll, 15.03, 3) Ole Christian Solli Kvikstad, OL Toten-Troll, 17.01.

B-åpen 17-, 1 800 m: 1) Roar Skoglund, Gjø-Vard OL, 22.45, 2) Kjersti Småstuen, OL Toten-Troll, 25.59, 3) Martin Aasen Wright, Oppsal Orientering, 27.42, 4) Maren Sogstad, Gjø-Vard OL, 29.47.

D 11-12, 1 300 m: 1) Martine Engh Sagvold, OL Toten-Troll, 23.24.

D 13-14, 1 800 m: 1) Mina Bleken Rud, Vang OL, 17.38, 2) Ida Øverli Støen, Lillehammer OK, 18.11, 3) Johanne Berg, Løten o-lag, 18.37, 4) Eiril Erlien Solerød, Gjø-Vard OL, 18.39, 5) Emilie Kloppbakken Stenbrenden, Gjø-Vard OL, 24.11, 6) Lilja Celina Kjær Jørgensen, Lillehammer OK, 25.20.

D 15-16, 2 000 m: 1) Live Raknes Sogstad, Gjø-Vard OL, 16.21, 2) June Rogstad Bekkevold, Løten o-lag, 17.05, 3) Anne Frøisland, Vang OL, 18.28, 4) Henriette Berg, Løten o-lag, 18.39, 5) Maren Henriksen, Vang OL, 19.09, 6) Mari Ovidia Ranestad, Hamar OK, 20.56, 7) Emma Visted-Hansen, Gjø-Vard OL, 21.24, 8) Sunniva Alm-Kristiansen, Vang OL, 23.12, 9) Madeleine Aaslund Jenack, Gjø-Vard OL, 28.13, 10) Ruth Malin Dal, Grue IL, 28.42.

D 17-20, 2 500 m: 1) Martine Skjelsvik, Lillehammer OK, 21.11, 2) Pernille Sønsterudbråten, Raumar Orientering, 23.11, 3) Åsne Naadland Holo, Fossum IF, 25.15, 4) Birgit Dorthea Kleppa Madslien, Lillehammer OK, 26.31, 5) Marion Halvorsen Nustad, Lillehammer OK, 27.11.

D 21-, 2 900 m: 1) Emilie Westli Andersen, Løten o-lag, 20.57, 2) Evine Westli Andersen, Løten o-lag, 23.34, 3) Kari Svingheim, Lillehammer OK, 26.58, 4) Nina Smestad, Løten o-lag, 27.27, 5) Karoline Haug, Hamar OK, 31.39.

D 35-, 2 500 m: 1) Kristine Sollien Flaskerud, OL Toten-Troll, 27.40, 2) May Lise Kloppbakken, Gjø-Vard OL, 29.43, 3) Lene Margrethe Sætaberget, Lunderseter IL, 31.37.

D 40-, 2 500 m: 1) Julie Finsrud Lande, Eidskog OL, 23.35, 2) Tone Bleken Rud, Vang OL, 24.28, 3) Line Merete Libak, Vang OL, 28.56, 4) Lina Undrum Mariussen, Oppsal Orientering, 30.45.

D 45-, 2 000 m: 1) Valborg Madslien, Lillehammer OK, 16.35, 2) Berit Bergset, Gjø-Vard OL, 22.37, 3) Gunn Elin Rudi, Hadeland OL, 27.46, 4) Eli Ringstad Lien, Gjø-Vard OL, 28.13.

D 50-, 2 000 m: 1) Hege Solerød, Gjø-Vard OL, 19.36, 2) Unn Mette Klopbakken, Snertingdal IF Orientering, 26.43.

D 55-, 2 000 m: 1) Vanja Staff, OL Toten-Troll, 22.25, 2) Inger Svaland, OL Vallset/Stange, 23.29, 3) Unni Halvorsen Nustad, Øyer-Tretten IF, 33.10.

D 60-, 2 000 m: 1) Mona Hesselberg, Løten o-lag, 23.20, 2) Ingrid Ravnan, OL Toten-Troll, 24.34, 3) Wenche Bjørnstad, Ringsaker OK, 28.38, 4) Marianne Rud Skjærstad, Løten o-lag, 33.26.

D 65-, 2 000 m: 1) Gro Solnørdal, Rudsbygd IL, 17.43, 2) Lis Dæhli, Løten o-lag, 18.10, 3) Bente Tangen Wikstrøm, Ringsaker OK, 25.38, 4) Sidsel Storihle, Ringsaker OK, 27.43, 5) Bente Grøndalen, Hamar OK, 42.14.

D 70-, 2 000 m: 1) Inger K. Brøndbo, OL Vallset/Stange, 24.32, 2) Berit Saxhaug, Raumar Orientering, 25.29, 3) Randi Aas Fjæstad, Hamar OK, 40.30.

D 80-, 2 000 m: 1) Inger E. Vamnes, Hamar OK, 35.39.

H 11-12, 1 300 m: 1) Aksel Tonjer Fingarsen, Elverum OK, 8.30, 2) Nikolai Teslo, Hadeland OL, 10.26, 3) Lars Flaskerud, OL Toten-Troll, 11.52, 4) Emil Engh Sagvold, OL Toten-Troll, 13.41, 5) Sindre Dal, Grue IL, 16.55.

H 13-14, 1 800 m: 1) Emil Tonjer Fingarsen, Elverum OK, 14.11, 2) Magnus Svaland Dale, OL Vallset/Stange, 14.42, 3) Mikkel Aasness, Odal OL - Orientering, 16.29, 4) Ola Dåsnes, Vang OL, 16.38, 5) Ole Solli Kvikstad, OL Toten-Troll, 16.58, 6) Erik Dehli Saxhaug, Raumar Orientering, 18.34, 7) Asbjørn Lande, Eidskog OL, 19.10, 8) Amund Flaskerud, OL Toten-Troll, 19.38, 9) Tage Rogstad Bekkevold, Løten o-lag, 30.12.

H 15-16, 2 500 m: 1) Lars Lien, Gjø-Vard OL, 16.51, 2) Annar Erlien Solerød, Gjø-Vard OL, 19.46, 3) Johannes Bjørke Sollien, OL Toten-Troll, 24.26, 4) Kristoffer Børke Sætaberget, Vang OL, 25.28.

H 17-20, 2 900 m: 1) Sander Tonjer Fingarsen, Elverum OK, 19.54, 2) Sune Raknes Sogstad, Gjø-Vard OL, 22.08, 3) Sigurd Kvamme, OL Toten-Troll, 22.50, 4) Mats Lindaas, Elverum OK, 23.13, 5) Sander Rasmussen, Elverum OK, 23.36, 6) Jørgen Glorvigen, Elverum OK, 28.46.

H 21-, 3 000 m: 1) Andreas Svingheim Magerøy, Lillehammer OK, 19.25, 2) Simen Ballangrud, OL Toten-Troll, 19.31, 3) Bjørnar Kvåle, Hadeland OL, 22.18, 4) Marius Øie, Løten o-lag, 23.14.

H 40-, 2 900 m: 1) Jan Åsmund Sætaberget, Vang OL, 31.56.

H 45-, 2 500 m: 1) Øyvind Lien, Gjø-Vard OL, 21.04, 2) Anders Hauger, Brandval/Kongsvinger OK, 21.59, 3) Sigmund Hansen, Gjø-Vard OL, 22.23, 4) Tormod Kleppa, Lillehammer OK, 24.47, 5) Even Erlien, Gjø-Vard OL, 26.45, 6) Roar Saxhaug, Raumar Orientering, 30.46.

H 50-, 2 500 m: 1) Ståle Sønsterudbråten, Lillomarka OL, 19.39, 2) Jan Ola Pedersen, Vang OL, 21.23, 3) Håvard Kvamme, OL Toten-Troll, 21.35.

H 55-, 2 000 m: 1) Erlend Slokvik, OL Toten-Troll, 14.40, 2) Nils Harald Staff, OL Toten-Troll, 16.41, 3) Stein Arne Negård, Vang OL, 18.29, 4) Frode Ødegårdstuen, Snertingdal IF Orientering, 19.09, 5) Frode Haug, Hamar OK, 21.16, 6) Stein Magnus Moen, Grue IL, 24.51.

H 60-, 2 000 m: 1) Bjørn Solbergseter, Austmarka IL, 16.01, 2) Onno Verberne, OL Toten-Troll, 17.04, 3) Trond Olsen, Løten o-lag, 17.06, 4) Erik Haugen, Ringsaker OK, 24.04, 5) Frode Bergersen, Hamar OK, 27.36, 6) Herman Bakke, Løten o-lag, 28.52, 7) Erik Hasli, Snertingdal IF Orientering, 31.54.

H 65-, 2 000 m: 1) Sigurd Dæhli, Løten o-lag, 15.57, 2) Terje Wikstrøm, Ringsaker OK, 17.04, 3) Einar Lien, Løten o-lag, 21.00, 4) Sjur Gjestvang, OL Toten-Troll, 24.06, 5) Erik Grøndalen, Hamar OK, 32.44.

H 70-, 2 000 m: 1) Paul Skjaker, Hadeland OL, 19.45, 2) Tor Trøan, Hadeland OL, 21.10, 3) Knut Malmo, Ringsaker OK, 22.16, 4) Knut Wikstrøm, Ringsaker OK, 23.36, 5) Hans A. Tingvold, Raufoss IL Orientering, 23.41, 6) Terje Malm, Hamar OK, 24.07, 7) Lars Saxhaug, Raumar Orientering, 26.48, 8) Karl Petter Opsahl, Løten o-lag, 29.58.

H 75-, 2 000 m: 1) Trond Feiring, Hamar OK, 22.48, 2) Einar Stensby, Løten o-lag, 31.17, 3) Hans Petter Jevanord, Ringsaker OK, 33.37.

H 80-, 2 000 m: 1) Jon Vegard Lunde, Lillehammer OK, 37.07.