23-åringen erkjente ikke straffskyld
AKTOR: Torsdag startet rettssaken mot 23-åringen som er tiltalt for å ha forgiftet en medelev på Nansenskolen. Aktor i saken er politiadvokat Stine Rigmor Grimstad (bildet). Foto: Knut Storvik
23-åringen som er tiltalt for å ha forgiftet en medelev på Nansenskolen erkjente ikke straffskyld torsdag.
Han erkjente ikke straffskyld etter tiltalen da rettssaken startet i Sør-Gudbrandsdal tingrett torsdag. Han er tiltalt for å ha forgiftet en medelev på Nansenskolen på Lillehammer. Forholdet skjedde 15. januar 2016. Strafferammen etter tiltalen om grov kroppskrenkelse, er begrenset oppad til seks år.
Den tiltalte blandet frostvæske inn i en 1,5-literflaske med mineralvann og satte den i kjøleskapet til den jevnaldrende medeleven. Medeleven drakk senere av flaska og begynte å kaste opp. Sjalusi skal ha vært motivet bak handlingen.
LES OGSÅ: Frostvæske-forgiftning på Nansen-skolen kommer for retten torsdag
LES OGSÅ: Kan få seks års fengsel etter å ha forgiftet medelev
Forsvarer for 23-åringen er Svein-Olav Bøen og aktor i saken er politiadvokat Stine Rigmor Grimstad.
LES OGSÅ: – Uvirkelig at det skjedde her
GD følger saken i retten.