Steig tok sin sjuende seier Sørdalskarusellen

Geir Steig vant sitt sjuende løp i Sørdalskarusellen og ble totalvinner før det siste løpet.

Geir Steig vant sitt sjuende løp i Sørdalskarusellen og ble totalvinner før det siste løpet. Foto:

Geir Steig, som representerer Luster IL, tok sin sjuende seier i årets Sørdalskarusell, og er for lengst vinner av sin klasse sammenlagt.

DEL

Den nye løyperekorden til Geir Steig er 34:33,2, vel halvminutt bedre enn rekorden til Gishe Abdi Wako fra 2010.

Hanne Mjøen Maridal, LIF ble også denne gangen raskeste kvinne.

Dagens deltakerantall ble 135 som er ny rekord for Olympiaparkløpet.

Olympiaparkløpet, det 9. og nest siste løpet i Sørdalskarusellen på Lillehammer ble gjennomført onsdag kveld i flott løpsvær. Løypa, på 9750 m, har en stigning på ca. 300 meter over 4 km.

Onsdag 12. september avsluttes Sørdalskarusellen med Elvaløpet.

Olympiaparløpt 4 km

K0-11: Ane Melbø NOR Vingrom IL 16:40.2

M0-11: Lauritz Grønvold Menkerud NOR Lillehammer IF COMPLETED, Nataniel Haanshus NOR LILLEHAMMER 14:54.0, Bernhard Sommerseth NOR Somco 14:56.0, Halvor Melbø NOR Vingrom IL 15:19.3

Olympiaparkløpet 10 Km

K12-15:1 Mille Marie Storlien NOR Lillehammer Skiklub 44:06.4, 2 Julie Jeistad NOR Lismarka Skilag/ Team Sjusjøen 44:21.1, 3 Amalie Plassen-Brandvol NOR VINSTRA 1:09:59.5, Kristina Masovn Haave NOR LILLEHAMMER DNS, Maria Masovn Haave NOR LILLEHAMMER DNS, Ingeborg Buskenes Ringstad NOR Lillehammer Skiklub DNS

K16-19:1 Tuva BAKKEMO NOR GJØVIK 44:09.0, 2 Guro Skari Berger NOR Lillehammer Skiklub 50:27.2, Hanna Hasselquist Evensen NOR LILLEHAMMER DNS, Sigrid Jøranli Sundgaard NOR Søre Ål IL DNS, Ingrid Taarud NOR Lillehammer Skiklub DNS, Tina Træthaug NOR Søre Ål il DNS

Aktiv K20-35:1 Hanne Mjøen Maridal NOR Lillehammer IF 42:09.7, 2 Bente Størmer Steira NOR LILLEHAMMER 43:37.4, 3 Maiken Min Midtskogen NOR Ren-Eng 46:08.5, 4 Silja Fjærestad Hønsi NOR Vik IL 48:18.6, Tonje Skjelstadås NOR IL Varden Meråker DNF

K20-29:1 Madelen Dørmænen NOR LILLEHAMMER 48:27.7, 2 Liv Johanne Hjortdal NOR LILLEHAMMER 49:48.3, 3 Ingrid Hannestad NOR Lillehammer Sykehus 51:46.9, 4 Julie Flaagen NOR LILLEHAMMER 53:16.5, 5 Ida Børset Westad NOR FÅBERG 54:14.7, 6 Sofie Hvide NOR LILLEHAMMER 55:07.7, 7 Oda Emilie Hovsengen NOR LILLEHAMMER 1:07:13.9, 8 Marianne Øvstehage NOR Vestringen IL 1:07:19.9, 9 Marie Heibø NOR LILLEHAMMER 1:13:46.7

K30-39:1 Linda Jeanette Berger NOR Øti 50:39.2, 2 Nora Solum NOR Skogli 51:48.5, 3 Ida Nyløkken NOR LILLEHAMMER 55:40.9, 4 Hilde Ingeborg Øvstehage NOR VESTRE GAUSDAL 58:31.7, Karina Grytøyr Kolden NOR LILLEHAMMER DNS

K40-49:1 Silja Hjelmstadstuen NOR LILLEHAMMER 54:37.4, 2 Anne Gunn Kraabøl NOR Eidsiva BIL 55:18.6, 3 Hanne Monica Storhagen NOR Lillehammer Svømmeklubb 55:49.8, 4 Beate Carolin NOR LILLEHAMMER 1:02:18.7, Kari Buskenes NOR LILLEHAMMER DNS, Kari Buskenes NOR LILLEHAMMER DNS, Kristin Angard Hoff NOR LILLEHAMMER DNS, Marthe Tøsse Løvseth NOR LILLEHAMMER DNS, Henriette Frisenberg Sundgaard NOR Søre Ål IL DNS

K50-59:1 Turid Mellesdal NOR LILLEHAMMER 53:27.5, 2 Ragnfrid Hasund Dahl NOR Lillehammer Skiklubb 53:59.0, 3 Kari-Anne Fredriksen NOR Lillehammer Skiklub 55:23.2, 4 Ingebjørg Wikstrøm NOR Friskis&Svettis/Lillehammer Skiklubb 59:15.6, 5 Inger Jørstad NOR FÅBERG 1:02:46.8

K60-69:1 Anne Størmer Steira NOR LILLEHAMMER 49:37.3, Bente Hamnes NOR Lillehammer Skiklub DNS, Oddrun Hovsengen NOR LILLEHAMMER DNS

M12-15:1 Oliver Plassen-Brandvol NOR VINSTRA 42:27.5, 2 Edvard Fossum Olstad NOR Øyer Tretten 43:26.1, 3 Andreas Grimerud NOR Moelven il 43:33.6, 4 Mikkel Thomassen NOR Lillehammer IF 43:59.2, 5 Martin Bjerke Bjerke NOR Follebu SK 45:57.8, 6 Oscar Smogeli Opsann NOR Follebu Skiklubb 50:26.3, 7 Heine Steinar Sandvold NOR Øti 52:58.4, Birk Strand Rønnestad NOR Lillehammer CK DNS, Halvor Taarud NOR Roterud IL DNS

M16-19:1 Fredrik Riste Kristiansen NOR Ringebu-Fåvang Skiklubb 41:25.6, 2 Torstein Ous NOR Søre Ål il / Team Sport1 Lillehammer 42:01.4, 3 Eilev Aa Klokk NOR LILLEHAMMER 44:02.5, 4 Elias Huser Lien NOR Vestringen IL/ Team Taåt 49:31.3, 5 Kim Olav Tråseth NOR Vestringen Il/Team Taåt 49:43.8, 6 Marcus Midtenget NOR Vestringen IL / Team Taåt 49:45.9, 7 Iver Kraabøl Moen NOR Sport 1 Strandtorget A/S 59:10.1, Eskil Bakken NOR Ringebu-Fåvang Skiklubb DNS, Even Hemma NOR Brøttum DNS, Fredrik Owren NOR LILLEHAMMER DNS, Ole Øyhaugen NOR Vestringen Il/Team Taåt DNS

Aktiv M20-35:1 Geir STEIG NOR Luster il 34:33.2, 2 Lasse Leinejohnsen NOR Follebu 37:49.7, 3 Simen Næss Berge NOR Lillehammer IF 38:14.9, Kjartan HELLAND NOR Moi Il/Mizuno DNS, Lars HEMMA NOR Brøttum Il/Team Parkettpartner DNS, Christian NORDKVELDE NOR Yt Triathlon Team DNS

M20-29:1 Åge Ljøstad Nilsen NOR LILLEHAMMER 41:46.4, 2 Sondre Haugen NOR Team Parkettpartner 42:53.8, 3 Nils Madsstuen NOR LILLEHAMMER 42:53.9, 4 Ole Eirik Fuglehaug EKREM NOR LILLEHAMMER 43:33.8, 5 Sander Stenseth NOR LILLEHAMMER 44:57.0, 6 Lars Olav Westerås NOR Geiranger IL 45:25.6, 7 Richard Havstein Melkersen NOR Skyggen til Magnus 47:18.2, 8 Morten Messenlien NOR Mesnali 53:36.3, 9 Robin Heby NOR LILLEHAMMER 54:39.4, 10 Tore Ruud NOR Tingelstad IF 1:00:44.6, Aleksander Myklebust NOR GD DNS

M30-39:1 Lars BERGER NOR Øti 37:26.8, 2 Øyvind Hasli NOR Eina Sportsklubb 39:17.6, 3 Tormod Haugstad NOR Sør – Fron 39:34.4, 4 Stian Sommerseth NOR Somco 39:36.5, 5 Geir Sandbakken NOR Skogli 40:00.2, 6 Håkon Kruse Ludvigsen BOL Fagerhøy Leirskole 41:04.0, 7 Vegar Jensen NOR Ørje IL 41:52.7, 8 Asgeir Risheim Kvam NOR Søre Ål IL 43:33.8, 9 Espen Grindhaug NOR LILLEHAMMER 45:58.0, 10 Christian Halsa NOR BRØTTUM 51:27.5, 11 Stian Jeistad NOR Lismarka Skilag 51:45.1, 12 Eirik Mugaas NOR LILLEHAMMER 1:00:32.0, Jan Andre Nytun NOR Peab Asfalt Norge AS DNS, Ole Amund Øvstehage NOR Vestringen IL DNS, Lars Jostein Silihagen NOR Sykehuset Innlandet DNS, Terje Andre Wad-Gylterud NOR Lillehammer CK DNS

M40-49:1 Per-Christian Lysaker Torgersrud NOR Team Sportsmanden 35:12.4, 2 Trond Vognild NOR LILLEHAMMER 37:14.1, 3 Frode Stiansen NOR Team Mosetertoppen Skiline 40:17.1, 4 Christer Opsann NOR Follebu Skiklubb 42:52.9, 5 Fritjof Loen NOR Team Mosetertoppen Skiline 43:40.5, 6 Richard Høgås NOR LILLEHAMMER 44:22.0, 7 Geir Morten Brandhaug NOR Roterud IL 44:58.8, 8 Geir Belsvik NOR Team Mosetertoppen Skiline 46:05.1, 9 Thomas Moger NOR Lillehammer Skiklub 46:11.8, 10 Dag Ulven NOR LILLEHAMMER 46:15.5, 11 Leif Magne Røe NOR Roterud IL 48:24.6, 12 Eirik Torbjørnsen NOR Roterud IL 48:30.7, 13 Ole Anders Ruud NOR Søre Ål IL 49:02.4, 14 Tormod Bjerke NOR Follebu SK 49:04.7, 15 Morten Grimerud NOR Moelven il 50:24.5, 16 Einar Krokan NOR Eidsiva BIL 52:26.6, 17 Ulf Prestegård NOR LILLEHAMMER 53:26.0, 18 Børre Storhagen NOR Lillehammer Svømmeklubb 53:33.6, 19 Dag Storm Henriksen NOR Lensevegen Løpeforening 54:09.2, 20 Erik Thoresen NOR LILLEHAMMER 54:20.5, 21 Morten Hjelmseth NOR Follebu Skiklubb 54:26.7, 22 Ingulf Nordahl NOR IL Gular 56:41.8, 23 Runar Austgarden NOR Vestringen IL 1:07:20.5, 24 Jørn Karlsen NOR Lensevegen Løpeforening 1:13:12.5, Anders Bergum NOR Øti-Fjøssystemer DNS, Anders Jøranli NOR Søre Ål IL DNS, Lars Even Markrud NOR Lismarka Skilag DNS, Tor Arne Ringstad NOR LILLEHAMMER DNS, Øystein Sørmo NOR Lillehammer Skiklub DNS, Audun Torbjørnsen NOR Vestringen IL DNS

M50-59:1 Geir STRANDBAKKE NOR Lillehammer Skiklub 39:55.2, 2 Jørn Gunnar Kleven NOR Eidsiva Energi BIL 44:16.8, 3 Michael Myers USA SJUSJØEN 44:37.2, 4 Morten Thorsrud NOR Trofe 45:13.4, 5 Per Martin Johansen NOR FYK 45:55.7, 6 Egil Paulsrud NOR Gausdal Skilag 48:58.2, 7 Einar Grimstad NOR LCK 53:44.5, 8 Jon Håvard Brandvol NOR VINSTRA 54:04.1, 9 Rolf Endre Moen NOR LILLEHAMMER 55:44.0, 10 Stian Westad NOR LILLEHAMMER 1:02:30.3, 11 Geir Haugen NOR Vingar il 1:02:48.9, Vidar Åsly NOR Gausdal il DNS, Ola Rosing Eide NOR SVV DNS, Reinhard Kuhs SWE Lillehammer IF DNS, Pål Sommerseth NOR Somco DNS, Jostein Torset NOR Roterud DNS, Eirik Røysheim NOR Team Mosetertoppen Skiline COMPLETED

M60-69:1 Torstein Rudihagen NOR Lillehammer Skiklubb 46:09.4, 2 Jon Andreas Krogsveen NOR Rfski/Team Mosetertoppen Skiline 51:39.3, 3 Lars Helge Engmo NOR LILLEHAMMER 52:34.5, 4 Bjørn Ola Foss NOR Gausdal FIK 55:01.9, 5 Jan Ingar Hagen NOR Vestringen IL 55:54.3, 6 Petter Marum NOR Lillehammer Skiklub 56:32.6, 7 Ole Bakke NOR Rudsbygd il 56:57.0, 8 Dag Amundsen NOR Ullkisa IL 1:01:00.9, 9 Helge Leonhardsen NOR Lillehammer Skiklub 1:13:53.5, Leiv Roar Østerhagen NOR SVV Lillehammer DNS

M70+: 1 Alfred Unosen NOR FÅBERG 56:51.8, 2 Åge Magne Ludvigsen NOR LILLEHAMMER 1:07:09.0, 3 Svein Larsen NOR LILLEHAMMER 1:13:53.9

Trim miks (u/tid): Jannikeberg Leonhardsen NOR Lillehammer Skiklub, Camilla Elisabeth Martinsen NOR LILLEHAMMER, Sebastian Skar Nylund NOR LILLEHAMMER, Ingvild Gulling NOR Lillehammer Tannhelse, Juni Stavne NOR Lillehammer Tannhelse, Selma Ødegaard Lauen NOR LILLEHAMMER, Ole Morten Melbø NOR Vingrom IL, Evy Koppervik NOR Lillehammer Skiklub, Lene Møllerløkken NOR Lillehammer Tannhelse, Karoline Linderud NOR LILLEHAMMER, Eivor Løkken NOR LILLEHAMMER, Gunnar Henriksen NOR H. Ødegaard & Co. AS Lillehammer AS, Fariba Ghari NOR LILLEHAMMER.

Artikkeltags