VIL VINNE I ÅR: Emma Mallaug vil vinne årets GD-cup.

VIL VINNE I ÅR: Emma Mallaug vil vinne årets GD-cup.

GD-Cup 2016

Publisert
DEL
1 24.01.2016 STEIL-sprinten klassisk indv. start
2 30.01.2016 Heidalsskogrennet klassisk indv. start
3 28.02.2016 Øyersprinten (flyttet fra 09.01) langrennscross
4 06.03.2016 Folleburennet fristil indv. start
5 20.03.2016 Trabelirennet skiathlon
6 09.04.2016 Gålårennet  (NB! Ny dato!) klassisk indv. start

Regler

  • De fem beste resultatene teller.
  • For de som har deltatt på alle seks rennene, er dårligste resultat merker med * og tatt ut av totalsummen.
  • Doble poeng i siste renn

Klasser:

Jenter 11 år
Jenter 12 år
Jenter 13 år
Jenter 14 år

Gutter 11 år
Gutter 12 år
Gutter 13 år
Gutter 14 år
 

Jenter 11 år
Pl. Navn Klubb 1. 2. 3. 4. 5. 6. Sum
1 Stine Ludahl Lagethon Øyer-Tretten IF 50 50 35 30     165
2 Anna Søberg Vaglum Søre Ål IL 35 35 30 50     150
3 Åsne Oline Sletten Tormod Skilag 30 30 26 25     111
4 Mathea Toft-Olsen Follebu Skiklubb 28 28 28 26     110
5 Iris Tollan Brandhaug Roterud IL   24 50 35     109
6 Vilde Tarud Tormod Skilag 23 23 23 24     93
7 Victoria Wistad Tormod Skilag 22 21 25 23     91
8 Øyvor Holen Vågå IL 25 25         50
9 Inga Forberg Lom IL       28     28
10 Mia Sveen Sjårdalen IL   26         26
10 Saskia Baschong Sør-Fron IL 26           26
12 Linnea Øverlie Ringebu/Fåvang Skiklubb     24       24
12 Live Thorsplass Lesjaskog IL 24           24
14 Anna Skogum Heidal IL   22         22
Jenter 12 år
Pl. Navn Klubb 1. 2. 3. 4. 5. 6. Sum
1 Kjersti Heringstad Heidal IL 50 35 50 50     185
2 Maria Lykken Hamre Søre Ål IL 35 26 35 35     131
3 Mathilde Lindblad Øyer-Tretten IF 26 50 26 25     127
4 Oline Ødegård Wiklund Lillehammer Skiklub 28 30 28 28     114
5 Mille Marie Storlien Roterud IL 21 28 25 30     104
6 Martea Lerfald Bergum Øyer-Tretten IF 22 23 30 26     101
7 Malene Hagen Lie Øyer-Tretten IF 25 26 24 21     96
8 Oline Vestad Vågå IL 24 21 20 24     89
9 Unn Kristin Øien Øverli Lom IL   24 24 22     70
10 Andrea Myrhaug Tofte Øyer-Tretten IF 30 24 12       66
11 Marte Hjeltnes Taraldsen Roterud IL 20   24 20     64
11 Nora Storås Sommer Follebu Skiklubb 12 17 18 17     64
13 Madeleine Sletten Sel IL 15 16 16 15     62
14 Thea Kvam Øyer-Tretten IF 18 20   23     61
15 Ane Fjellstad Bakken Ringebu/Fåvang Skiklubb   18 21 19     58
16 Åshild Sylte Tormod Skilag 13   16 16     45
16 Anna Tarud Tormod Skilag 7 14 10 14     45
16 Aurora Storlien Ulen Lillehammer Skiklub 23 22         45
19 Josefine Hansen Møller Ringebu/Fåvang Skiklubb 14   16 13     43
20 Marte Brandstad Haug Ringebu/Fåvang Skiklubb 6   20 11     37
21 Benitha Lundgård Øyer-Tretten IF 19   17       36
22 Anniken Hjeltnes Taraldsen Roterud IL 17   12       29
23 Ane Torbjørnsen Vestringen IL 11 15         26
24 Ragnhild Sylte Tormod Skilag 10     12     22
25 Mari Grung Thallaug Gausdal Skilag       18     18
26 Eline Andersstuen Tormod Skilag 16           16
26 Kristine Gillebo Øyer-Tretten IF     16       16
28 Minya Kleiven Renaa Lalm IL   13         13
29 Åshild Haadem Svelle Sør-Fron IL 9           9
30 Eline Berg Steinslien Vestringen IL 8           8
Jenter 13 år
Pl. Navn Klubb 1. 2. 3. 4. 5. 6. Sum
1 Ida Kristine Ringlund Tormod Skilag 30 30 50 30     140
2 Ingrid Øien Vågå IL 23 50 35 28     136
3 Maria Masovn Haave Lillehammer Skiklub 28 35 24 22     109
4 Eline Prestmo Lillehammer Skiklub 26 28 26 26     106
5 Ane-Marie B. Hareland Dombås IL 50     50     100
6 Dina Moen Lom IL 22 23 28 23     96
7 Ragnhild Lovise Hagen Johnsgård Lillehammer Skiklub 20 22 24 20     86
8 Kristina Masovn Haave Lillehammer Skiklub   26 30 24     80
9 Gina Katrina Hagen  Ringebu/Fåvang Skiklubb 17 19 22 19     77
10 Birgit Kleppa Madslien Lillehammer Skiklub 25 25   25     75
11 Silje Marie Frich Ulheim Dombås IL 35     35     70
12 Martine Skjelsvik Lillehammer Skiklub 19 21 22       62
13 Live Bakken Ringebu/Fåvang Skiklubb 19 20   21     60
14 Eline Thurmo Uhlen Roterud IL 24   25       49
15 Rønnaug Sandviken Lom IL   24         24
16 Mari Brenna Dombås IL 21           21
Jenter 14 år
Pl. Navn Klubb 1. 2. 3. 4. 5. 6. Sum
1 Emma Mallaug Lom IL 50 50 30 35     165
2 Ingrid Taarud Lillehammer Skiklub 35   35 50     120
3 Ingrid Fougner Follebu Skiklubb 24 35 26 28     113
4 Marie Slåen Tormod Skilag 28 28 24 28     108
5 Caroline Plukkerud Øyer-Tretten IF 26 30 50       106
6 Live Lerfald Bergum Øyer-Tretten IF 23 26 21 24     94
7 Mathilde Bjørge Ringebu/Fåvang Skiklubb 30   25 30     85
8 Ingvild Haugstad Sandvik Follebu Skiklubb   25 28 22     75
9 Tina Træthaug Søre Ål IL 25   23 23     71
10 Ingrid Skjåk Søre Ål IL 22   21 25     68
11 Julie Høgås Roterud IL 21   19 20     60
12 Mari Andersen-Gott Vågå IL 19 24         43
13 Marion Halvorsen Nustad Øyer-Tretten IF 20     21     41
14 Kine Øverlie Ringebu/Fåvang Skiklubb 18   17       35
15 Jorunn Synstnes Sel IL   23         23
15 Sigrid Jøranli Sundgaard Søre Ål IL     23       23
17 Hanna Hasselquist Evensen Søre Ål IL       19     19
18 Jenny Nyheim Brekken Søre Ål IL     18       18
19 Malin Furuhaug Roterud IL     17       17
Gutter 11 år
Pl. Navn Klubb 1. 2. 3. 4. 5. 6. Sum
1 Petter Owren Lillehammer Skiklub 50 35 50 50     185
2 Oskar Stenberg Øien Øyer-Tretten IF 30 50 35 35     150
3 Truls Horten Søre Ål IL 28 26 30 30     114
4 Estin Holen Øyer-Tretten IF 25 25 26 26     102
5 Edvard Haugen Skjåk IL 26 28 21 25     100
6 Kristoffer Welhaven Thorstad Søre Ål IL 35 35 28       98
7 Eirik Linn Follebu Skiklubb 23 24 25 20     92
8 Markus Bryan Grøthe Tormod Skilag 22 21 19 24     86
9 Oliver Horten Søre Ål IL 21 18 22 22     83
10 Heine Steinar Sandvold Øyer-Tretten IF 15 22 19 18     74
11 Thorstein Fougner Follebu Skiklubb 19 19 16 19     73
12 Magnus Jetlund Sør-Fron IL 24   23 23     70
13 Marius Holmen Øyer-Tretten IF 16 15 10 16     57
14 Åsmund Krok Kvam IL 18 21 15       54
15 Jørgen Landmark Johansen Roterud IL   23   28     51
16 Syver Dalen Øyer-Tretten IF 12 13 14       39
17 Kristian Nyhus Brende Tormod Skilag 14   24       38
18 Ola Vole Lom IL   16 21       37
19 Sigurd Riste Kristiansen Ringebu/Fåvang Skiklubb 8 7 7 14     36
19 Thomas Bjørge Ringebu/Fåvang Skiklubb 10 10 4 12     36
21 Lars Muriteigen Sør-Fron IL 6 5 10 13     34
22 Sondre Kraggerud Wadahl Tormod Skilag 13   17       30
23 Johan Bjørge Ringebu/Fåvang Skiklubb 5 2 10 11     28
24 Erlend Vognild Lesjaskog IL 17 11         28
25 Håvard Rudi Sør-Fron IL 7 9 7       23
25 Olai Opsahl Sør-Fron IL 9 14         23
27 Vetle Njarga Øien Faaberg IL       21     21
28 Marius Øyen Lom IL 20           20
29 Eskil Nyhus Aanekre Sør-Fron IL 11 8         19
30 Simon Solbakken Sør-Fron IL   18         18
31 Stian Kræka Follebu Skiklubb       17     17
32 Sondre Kleiven Solberg Gausdal Skilag       15     15
33 Henrik Opheim Olsen Vestringen IL     14       14
33 Simen Finborud Øyer-Tretten IF     14       14
33 Sivert Karlsen Øyer-Tretten IF     14       14
36 Jesper Kronborg Øyer-Tretten IF   12         12
37 Audun Holmen Sør-Fron IL   4 4       8
37 David Holmen Sør-Fron IL   3 5       8
39 Magnus Rusten Dalheim Søre Ål IL   6         6
Gutter 12 år
Pl. Navn Klubb 1. 2. 3. 4. 5. 6. Sum
1 Rasmus Opdal Christiansen Lillehammer Skiklub 35 35 50 50     170
1 Emil Stenberg Øien Øyer-Tretten IF 50 50 35 35     170
3 Martin Bjerke Follebu Skiklubb 30 30 30 23     113
4 Edvard Fossum Olstad Øyer-Tretten IF 24 26 28 28     106
5 Eirik Fjeld Lom IL 28 25 26 25     104
6 Håkon Torseth Lillehammer Skiklub 22 23 25 30     100
7 Oscar Smogeli Opsann Follebu Skiklubb 26 23 18 26     93
8 Semon Harerusten Heidal IL 19 23 22 20     84
9 Kristian Stenersen Øyer-Tretten IF 21 19 20 22     82
10 Andreas Røssum Kvam IL 26 17 13 24     80
11 Tobias Sandum Killi Roterud IL 14 15 21 16     66
12 Endre Skjerven Aronsveen Øyer-Tretten IF 18 20 10 14     62
13 Christian Funderud Wedum Lillehammer Skiklub 15 16 18 12     61
14 Håkon Wedum Lillehammer Skiklub 12 13 18 17     60
15 Oliver Plassen Brandvol Tormod Skilag 11 10 20 18     59
16 Sverre Haadem Rudland Kvam IL 20 12   21     53
17 Amund Andersen-Gott Vågå IL 23 24         47
18 Ivar Mork Lillehammer Skiklub 16   18 10     44
19 Syver Storhagen Lillehammer Skiklub 10 11 10 11     42
20 Håvard Lyshaug Øyer-Tretten IF 13 18         31
21 Jakob Træthaug Søre Ål IL 17   13       30
22 Jakob Aspeslåen Tormod Skilag   14   15     29
22 Noah Fredagsvik Brenne Lillehammer Skiklub 9   11 9     29
24 Even Wassrud Sør-Fron IL   28         28
25 Kristoffer Ring Voldhagen Roterud IL     25       25
26 Espen Hammerdal Roterud IL     23       23
27 Jørgen Korsen Faksvåg Dombås IL       19     19
28 Hans Oskar Møller Lesja IL     18       18
29 Herman Aaheim Lesjaskog IL       13     13
30 Max Vieland G. Lunde Ringebu/Fåvang Skiklubb   9         9
31 Jon Magne Moldal Heidal IL   8         8
Gutter 13 år
Pl. Navn Klubb 1. 2. 3. 4. 5. 6. Sum
1 Ola Aurmo Lom IL 50 50 30 28     158
2 Vemund Wangen Lillehammer Skiklub 30 30 50 25     135
3 Jo Mallaug Lom IL 35 35 28 35     133
4 Falk Håkenstad-Bråten Lillehammer Skiklub 28   35 50     113
5 Torjus Aspesletten Lillehammer Skiklub 26 25 25 26     102
6 Torje Strand Bjørnaa Lillehammer Skiklub 24 28 26 23     101
7 Sjur Holm Grøneng Lillehammer Skiklub 22 24 24 21     91
8 Andreas Sletten Tormod Skilag   26 20 24     70
9 Eskil Tarud Tormid Skilag 17 19 22 12     70
10 Kristian Kongsli Tormod Skilag 15 20 16 17     68
11 Eiliv Aunmo-Husum Follebu Skiklubb 21   23 22     66
12 Jesper L. Grønning Lillehammer Skiklub   23 20 19     62
13 Erlend Haugstad Sandvik Follebu Skiklubb 18   22 20     60
13 Åsmund Angard Wefling Søre Ål IL 20 22   18     60
15 Torstein Skattebo Sør-Fron IL 14 18 11 13     56
15 Henrik Selbæk Søre Ål IL 19 21 16       56
17 Syver Brøste Nørstegård Lesjaskog IL 23     30     53
18 Sander Lillebråten Tormod Skilag 13 16 17       46
19 Ola Løvlien Lillehammer Skiklub     20 16     36
20 Sindre Grøv Jensen Søre Ål IL 17 17         34
21 Sander Jensen Roterud IL     16 15     31
22 Fredrik Sveen Schonhowd Lillehammer Skiklub     16 11     27
23 Sverre Stiansen Lillehammer Skiklub 25           25
24 Anton Martinius Haugen Nustad Ringebu/Fåvang Skiklubb       14     14
25 Sebastian Lunheim Øyer-Tretten IF     12       12
26 Niklas Landgraf Roterud IL       10     10
27 Trond Finsrudlien Vestringen IL       9     9
28 Jakob Maanum Trulsen Lillehammer Skiklub       8     8
Gutter 14 år
Pl. Navn Klubb 1. 2. 3. 4. 5. 6. Sum
1 Isak Skari Berger Lillehammer Skiklub 35 50 50 50     185
2 Johannes Staune Mittet Roterud IL 50 35 28 35     148
3 Bjørn Lindvik Stubrud Søre Ål IL 28 30 35 28     121
4 Vinjar Berland Lillehammer Skiklub 26 26 30 26     108
5 Fredrik Owren Lillehammer Skiklub 30 28 24 25     107
6 Andreas M. Østensen Søre Ål IL 25 25 25 30     105
7 Thor Herman Kvamme Søre Ål IL 23 24 26 24     97
8 Audun Randsted Aanstad Ringebu/Fåvang Skiklubb 24 22 23 20     89
9 Lasse Bekken Fjellstad Ringebu/Fåvang Skiklubb 22 23 21 22     88
10 Vemund Moe Lom IL 19 20 22 23     84
11 Ivar Fjeld Lom IL 17 19 20 21     77
12 Marius Synstnes Lom IL 18 18 20 20     76
13 Torjus Holen Vågå IL 20 21         41
14 Sondre Albrigtsen Lillehammer Skiklub 21           21
15 Kristian Vestad Vågå IL   17         17

Artikkeltags