Her er vinnerne av GD-cupen

De tre beste fra klasse gutter 13 år i GD-cupen: Isak Skari Berger, Bjørn Lindvik Stubrud, Johannes Staune Mittet.

De tre beste fra klasse gutter 13 år i GD-cupen: Isak Skari Berger, Bjørn Lindvik Stubrud, Johannes Staune Mittet. Foto:

Artikkelen er over 2 år gammel
DEL

I helgen ble årets GD-cup i langrenn avsluttet - og etter en lang og spennende cup gjennom vinteren ble vinnerne endelig kåret. GD-cupen har gått over seks renn, hvor STEIL-sprinten 4. januar markerte starten. Avslutningen på cupen var lagt til helgens Trabelirennet.

Her følger komplette resultater fra GD-cupen 2015:

Jenter 11 år

1. Kjersti Heringstad, Heidal IL 280 poeng

2. Mathilde Lindblad, Øyer-Tretten IF 205

3. Maria Lykken Hamre, Søre Ål IL 186

4. Oline Vestad, Vågå IL 169

5. Oline Ødegård Wiklund, Lillehammer Skiklub 163

6. Andrea Myrhaug Tofte, Øyer-Tretten IF 156

7. Unn Kristin Øien Øverli, Lom IL 149

8. Malene Hagen Lie, Øyer-Tretten IF 140

9. Martea Bergum, Øyer-Tretten IF 137

10. Betina Kirkestuen, Roterud IL 108

11. Thea Kvam, Øyer-Tretten IF 107

12. Mille Marie Storlien, Roterud IL 96

13. Nora Storås Sommer, Follebu Skiklubb 90

14. Eline Andersstuen, Tormod Skilag 86

15. Olivia Nysted Aaseth, Øyer-Tretten IF 83

16. Åshild Sylte, Tormod Skilag 81

17. Ada Myhren Bekkelund , Søre Ål IL 78

18. Nina Sveine, Lom Il 76

18. Ane Bakken Fjellstad, Ringebu/Fåvang Skiklubb 76

20. Anna Tarud, Tormod Skilag 69

21. Ragnhild Sylte, Tormod Skilag 68

22. Marte Brandstad Haug, Ringebu/Fåvang Skiklubb 60

23. Kristine Gillebo, Øyer-Tretten IF 41

24. Petrine Kollstad , Søre Ål IL 36

25. Selma Bjørnsgaard Lenndin , Søre Ål IL 33

26. Sofie Hole Norderhus , Dombås IL 21

27. Josefine Hansen Møller , Ringebu/Fåvang Skiklubb 18

28. Solveig Svendsli , Dombås IL 15

29. Ingri Furuheim , Lesjaskog IL 14

30. Mari Grung Thallaug , Gausdal Skilag 13

31. Johanne Haugen Linderud , Dombås IL 11

32. Kristin Siv Sveinsdottir , Rudsbygd IL 10

32. Launy Wiseth , Søre Ål IL 10

34. Benitha Lundgård , Øyer-Tretten IF 7

Jenter 12 år

1. Ane-Marie B. Hareland , Dombås IL 300 poeng

2. Ida Kristine Ringlund , Tormod Skilag 215

3. Ingrid Øien , Vågå IL 176

4. Silje Marie Frich Ulheim , Dombås IL 169

5. Rønnaug Sandviken , Lom IL 158

6. Maria Masovn Haave , Lillehammer Skiklub 149

7. Mari Brenna , Dombås IL 145

8. Kristina Masovn Haave , Lillehammer Skiklub 142

9. Birgit Kleppa Madslien , Lillehammer Skiklub 128

10. Martine Skjelsvik , Lillehammer Skiklub 124

11. Eline Prestmo , Lillehammer Skiklub 120

12. Live Bakken , Ringebu/Fåvang Skiklubb 114

13. Marie Vognild , Lesjaskog IL 100

14. Runi Arnekleiv , Dombås IL 96

15. Gina Katrine Hagen , Ringebu/Fåvang Skiklubb 93

16. Elise Kankerud , Lillehammer Skiklub 72

17. Eline Thurmo Uhlen , Roterud IL 62

18. Ingrid Sandviken , Lom IL 53

19. Mathea Bakken Fredriksen , Kvam IL 52

20. Maina Emilie Bergh , Sør-Fron IL 50

21. Ragnhild Lovise Hagen Johnsgård , Lillehammer Skiklub 37

22. Kari Vedvik Guttu , Ringebu/Fåvang Skiklubb 32

23. Thea Kopperud , Rudsbygd IL 19

24. Kaja Jeanne Grøthe , Vinstra IL 18

25. Maria Holje , Rudsbygd IL 16

Jenter 13 år

1. Emma Mallaug , Lom IL 228 poeng

2. Ingrid Taarud , Lillehammer Skiklub 224

3. Ingvild Haugstad Sandvik , Follebu Skiklubb 184

4. Marie Slåen , Tormod Skilag 175

5. Ingrid Skjåk , Søre Ål IL 171

6. Ingrid Fougner , Follebu Skiklubb 157

7. Sigrid Jøranli Sundgaard , Søre Ål IL 152

8. Caroline Plukkerud , Øyer-Tretten IF 147

9. Mathilde Bjørge , Ringebu/Fåvang Skiklubb 142

10. Live Lerfald Bergum , Øyer-Tretten IF 141

11. Mari Andersen-Gott , Vågå IL 124

12. Synne Letrud , Tormod Skilag 116

13. Tina Træthaug , Søre Ål IL 99

14. Jenny Nyheim Brekken , Søre Ål IL 90

15. Agnethe Askildt Lundgård , Øyer-Tretten IF 83

16. Kine Øverlie , Ringebu/Fåvang Skiklubb 74

17. Marion Halvorsen Nustad , Øyer-Tretten IF 63

18. Hanna Haaselquist Evensen , Søre Ål IL 59

19. Julie Høgås , Roterud IL 43

20. Silje Brende , Tormod Skilag 32

21. Kjersti Solbakken , Ringebu/Fåvang Skiklubb 26

22. Maren Andersen Skjåvik , Øyer-Tretten IF 23

23. Oda Brende , Tormod Skilag 19

24. Maria Røssummoen , Kvam IL 17

25. Sofie Solberg Killi , Kvam IL 16

26. Kristina Krukhaug Linde , Heidal IL 15

Jenter 14 år

1. Tiril Loen , Lillehammer Skiklub 255 poeng

2. Julie Egeberg Moger , Lillehammer Skiklub 231

3. Selma Stakston Hilleren , Lillehammer Skiklub 196

4. Elisabeth Lykken Hamren , Søre Ål IL 182

5. Hanne Knotten Berget , Øyer-Tretten IF 172

6. Mari Laingen , Ringebu/Fåvang Skiklubb 151

7. Anne Morken , Ringebu/Fåvang Skiklubb 139

8. Ingvild Bossum , Søre Ål IL 138

9. Heidi Linn , Øyer-Tretten IF 129

10. Kirsti Høiholt-Vågsnes , Søre Ål IL 78

Gutter 11 år

1. Rasmus Opdal Christiansen , Lillehammer Skiklub 255 poeng

2. Emil Stenberg Øien , Øyer-Tretten IF 250

3. Even Wassrud , Sør-Fron IL 188

4. Ole Gunnar Kleppa Madslien , Lillehammer Skiklub 177

5. Amund Andersen-Gott , Vågå IL 170

6. Martin Bjerke , Follebu Skiklubb 146

7. Eirik Fjeld , Lom IL 145

7. Edvard Fossum Olstad , Øyer-Tretten IF 145

9. Håkon Torseth , Lillehammer Skiklub 138

10. Oscar Smogeli Opsann , Follebu Skiklubb 118

11. Espen Hammerdal , Roterud IL 113

12. Semon Harerusten , Heidal IL 109

12. Christian Funderud Wedum , Lillehammer Skiklub 109

14. Jørgen Korsen Faksvåg , Dombås IL 108

15. Herman Aaheim , Lesjaskog IL 102

16. Ivar Mork , Lillehammer Skiklub 94

17. Andreas Røssum , Kvam IL 90 18. Tobias Sandum Killi , Roterud IL 84

19. Kristian Stenersen , Øyer-Tretten IF 82

20. Gaute Skotte , Lesjaskog IL 79

21. Endre Skjerven Aronsveen , Øyer-Tretten IF 76

22. Jakob Træthaug , Søre Ål IL 66

23. Jakob Aspeslåen , Tormod Skilag 62

24. Håvard Lyshaug , Øyer-Tretten IF 59

25. Sverre Haadem Rudland , Kvam IL 56

26. Noah Fredagsvik Brenne , Lillehammer Skiklub 43

27. Håkon Wedum , Lillehammer Skiklub 42

28. Sigve Moshagen , Tormod Skilag 27

29. Fredrik Haugen , Lillehammer Skiklub 25

30. Sander Elias Berget , Dombås IL 13

31. Halvor Ous , Søre Ål IL 11

32. Benjamin Brandli , Dombås IL 8

33. Arvid Sandburg , Roterud IL 5

34. Syver Storhagen , Lillehammer Skiklub 2

Gutter 12 år

1. Syver Brøste Nørstegård , Lesjaskog IL 285 poeng

2. Falk Håkenstad-Bråten , Lillehammer Skiklub 206

3. Ola Aurmo , Lom IL 200

4. Jo Mallaug , Lom IL 182

5. Torjus Aspesletten , Lillehammer Skiklub 151

6. Sverre Stiansen , Lillehammer Skiklub 145

7. Sjur Holm Grøneng ,Lillehammer Skiklub 141

8. Vemund Wangen ,Lillehammer Skiklub 136

9. Jesper L. Rønning , Lillehammer Skiklub 133

10. Torje Strand Bjørnaa , Lillehammer Skiklub 129

11. Eiliv Aunmo-Husum , Follebu Skiklubb 125

12. Morten Skotte , Lesjaskog IL 122

13. Andreas Sletten , Tormod Skilag 116

14. Erlend Haugstad Sandvik , Follebu Skiklubb 110

15. Ola Løvlien , Lillehammer Skiklub 107

16. Kristian Kongsli , Tormod Skilag 98

17. Åsmund Angard Wefling , Søre Ål IL 80

18. Torstein Skattebo , Sør-Fron IL 72

18. Sander Lillebråten , Tormod Skilag 72

20. Marius H. Strandhaug , Lillehammer Skiklub 70

21. Fredrik Sveen Schonhowd , Lillehammer Skiklub 61

22. Eskil Tarud , Tormod Skilag 47

23. Niklas Landgraf , Roterud IL 36

24. Sander Jensen , Roterud IL 29

25. Sivert Gullikstad , Søre Ål IL 28

26. Anton Martinius Haugen Nustad , Ringebu-Fåvang Skiklubb 22

27. Sebastian Lunheim , Øyer-Tretten IF 18

28. Ådne Stadsvoll , Søre Ål IL 16

29. Sindre Grøv Jensen , Søre Ål IL 8

30. Simen Nystøl Gutsveen , Lillehammer Skiklub 7

31. Henrik Selbæk , Søre Ål IL 5

Gutter 13 år

1. Isak Skari Berger , Lillehammer Skiklub 270 poeng

2. Bjørn Lindvik Stubrud , Søre Ål IL 255

3. Johannes Staune Mittet , Roterud IL 190

4. Fredrik Owren , Lillehammer Skiklub 162

4. Andreas Østensen , Søre Ål IL 162

6. Vemund Moe , Lom IL 144

7. Vinjar Berland , Lillehammer Skiklub 139

8. Thor Herman Kvamme , Søre Ål IL 138

9. Torjus Holen , Vågå IL 133

10. Sondre Albrigtsen , Lillehammer Skiklub 125

11. Ivar Fjeld , Lom IL 112

12. Marius Synstnes , Lom IL 97

13. Lasse Bekken Fjellstad , Ringebu/Fåvang Skiklubb 85

14. Henrik Emaus Holm , Lillehammer Skiklub 73

15. John Stokkevåg Eide , Tormod Skilag 64

15. Laurits Stokkevåg Eide , Tormod Skilag 64

17. Kristian Vestad , Vågå IL 62

18. Audun Randsted Aanstad , Ringebu/Fåvang Skiklubb 58

19. Henrik Skogstrand Mirkovic , Follebu Skiklubb 45

20. Jørgen Eriksen , Tormod Skilag 44

21. Simen Skogen , Vågå IL 35

22. Håvard Talleraas , Dombås IL 33

23. Axel Bjørnsgaard Lenndin , Søre Ål IL 21

23. Maurits Toft-Olsen , Follebu Skiklubb 21

25. Øystein Engeli , Rudsbygd IL 19

25. Jørgen Myhren Bekkelund , Søre Ål IL 19

27. Sjur Sætre , Harpefoss IL 17

28. Sivert Brimi-Ottesen , Vågå IL 13

29. Ånund Sylte , Tormod Skilag 12

Gutter 14 år

1. Reidar Aurmo, Lom IL 300 poeng

2. Even Karlsen, Lillehammer Skiklub 196

3. Jostein Karlsen, Lillehammer Skiklub 188

4. Erik Johannes Jevne, Øyer-Tretten IF 185

5. Birk Strand Bjørnaa, Lillehammer Skiklub 158

6. Erik Simengård, Øyer-Tretten IF 152

7. Eskil Bakken, Ringebu/Fåvang Skiklubb 138

8. Håvard Linn, Follebu Skiklubb 131

9. Fredrik Riste Kristiansen, Ringebu/Fåvang Skiklubb 124

10. Markus Haugen, Lillehammer Skiklub 122

11. Vemund Vaet Jacobsen, Lillehammer Skiklub 118

12. Arnfinn Hagen, Ringebu/Fåvang Skiklubb 94

13. Eilev Aa Klokk, Lillehammer Skiklub 74

14. Brage Wiseth, Søre Ål IL 63

15. Sjur Erik Høystad, Ringebu/Fåvang Skiklubb 38

16. Olav Høgåsen, Søre Ål IL 24

17. Hallgeir Høgåsen, Søre Ål IL 19

18. Erling Wangen, Lillehammer Skiklub 18

Artikkeltags