Håkon hjalp kameraten til seier i GD-finalen

G13: I gutter 13 år hjalp de to Lillehammer-løperne hverandre slik at de kom på seierspallen i sammendraget i GD-cupen i langrenn. Fra venstre: Emil Stenberg Øien, Øyer Tretten IF, Rasmus Opdal Christiansen og Håkon Torseth, begge Lillehammer SK. Alle foto: Kjell H. Vollan

G13: I gutter 13 år hjalp de to Lillehammer-løperne hverandre slik at de kom på seierspallen i sammendraget i GD-cupen i langrenn. Fra venstre: Emil Stenberg Øien, Øyer Tretten IF, Rasmus Opdal Christiansen og Håkon Torseth, begge Lillehammer SK. Alle foto: Kjell H. Vollan

Av
Artikkelen er over 2 år gammel

I GD-cupfinalen ble det mange fine dueller om de gjeveste pokalene. I G13 var det flere som kjempet om å havne på seierspallen sammenlagt.

DEL

BEITOSTØLEN: – Der skylder jeg deg en, sa Rasmus O. Christiansen da han gikk over mål.

Rasmus åpnet knallhardt for han måtte vinne finalen for å ha noe håp om andreplass, i sammendraget men fikk smake det mot slutten. Lagkamerat Håkon Torseth kom veldig hardt opp langbakken på slutten. Han var allerede sammenlagtvinner, så han «lot» Rasmus vinne finalen i et håp om at han skulle å sikre seg andreplassen.

- Konkurrenter også

– Vi er jo også konkurrenter, men vi synes at det er greit å hjelpe hverandre litt, mente de to Lillehammer-løperne.

Øyer-løperen Emil S. Øien fikk ikke gått det nest siste rennet i cupen for han ble syk. Ti dager i senga gjorde at han kom litt ned på lista lørdag, men et lite plaster på såret var det at han berget andreplassen sammenlagt.

I 13- og 14 år var det fellesstart, noe som gjorde det svært spennende for trenere, og ikke minst foreldre, som hadde tatt turen til avslutningen på GD-cupen.

I J13 var det mange som kjempet om de tre gjeveste plassene, og det ble også mange spennende minutter før sammenlagtlista var klar.

Falt to ganger

Søre Ål-løperen, Maria L. Hamre falt to ganger. Dermed kom tårene, sjøl om hun hadde sikret seg sammenlagtseier før det siste rennet.

I G14 har det vært en kamp mellom Lom og Lillehammer i hele vinter. Lillehammer-løperen Vemund Wangen vant lørdagens fellesstart og tok seieren sammenlagt.

– Det er ikke så mye vi kan gjøre med ham. Han er sterkere enn en bjørn, men det har vært jevnt i klassa vår. Vi har byttet på å få de gode resultatene, så det har vært veldig moro med GD-cupen, sa Ola Aurmo og Jo Mallaug, som endte på andre- og tredjeplass totalt.

Totalvinnere GD-cup 2017 ble:

J11: Hanna Ulrikke G. Lunde, Ringebu-Fåvang Skiklubb.

J12: Iris Tollan Brandhaug, Roterud IL.

J13: Maria Lykken Hamre, Søre Ål IL.

J14: Maria Masovn Haave, Lillehammer Skiklub.

G11: Jørgen Holm Grøneng, Lillehammer Skiklub.

G12: Oskar Stenberg Øien, Øyer-Tretten IF.

G13: Håkon Torseth, Lillehammer Skiklub.

G14: Vemund Wangen, Lillehammer Skiklub.

Se hele resultatlista her:

Jenter 11 år                
Pl. Navn Klubb 1. 2. 3. 4. 5. 6. Sum
1 Hanna Ulrikke G. Lunde Ringebu-Fåvang Skiklubb 50 50 50 50 50* 60 260
2 Mari Schøyen Stiansen Roterud IL 26 28 30 30 26* 100 214
3 Hedda Stenumgard Ringebu-Fåvang Skiklubb 35* 35 35 35 35 70 210
3 Andrea Storlien Ulen Lillehammer Skiklub 30 30 24* 25 30 56 171
5 Celine Storlien Roterud IL 25 26 25* 28 28 52 159
6 Evelina Sandum Killi Roterud IL 28 25 28 26 25* 50 157
7 Julie Lindblad Øyer-Tretten IF   23 26 24 24 48 145
8 Amalie Plassen-Brandvol Tormod Skilag   24 21 20 22 42 129
9 Åshild Alme Sør-Fron IL 16* 18 22 22 18 38 118
10 Marte Rudi Sør-Fron IL 24 21 22     44 111
11 Nora Mathea Regstad Øyer-Tretten IF 17 20 23 22 23   105
12 Sigrid Carolin Roterud IL 20 19       40 79
13 Synne Brandstad Haug Ringebu-Fåvang Skiklubb 15       17 36 68
14 Kristine Gryttingslien Alme Sør-Fron IL 21 22     21   64
15 Sigrid Aalberg Grønås Lillehammer Skiklub           46 50
16 Marita Andersstuen Tormod Skilag 23       20   43
17 Idun Ryen Vågå IL       21 19   40
18 Liv Emma Storsveen Bekkevold Roterud IL 22           22
19 Sunniva Raddum Skaug Øyer-Tretten IF 19           19
20 Ruth Marie Brandt Aas Lillehammer Skiklub 18           18
                   
Jenter 12 år                
Pl. Navn Klubb 1. 2. 3. 4. 5. 6. Sum
1 Iris Tollan Brandhaug Roterud IL 50 30* 50 50 50 100 300
2 Stine Ludahl Lagethon Øyer-Tretten IF 35 50 35 35 28* 70 225
3 Anna Søberg Vaglum Søre Ål IL 30 28* 30 30 35 60 185
4 Åsne Oline Sletten Tormod Skilag 25 35 25 25* 30 52 167
5 Vilde Tarud Tormod Skilag 24* 25 26 25 26 50 152
6 Mathea Toft-Olsen Follebu Skiklubb 26   28     56 110
7 Ingeborg Buskenes Ringstad Lillehammer Skiklub 28 26         54
8 Victoria Wistad Tormod Skilag   24     25   49
9 Inga Forberg Lom IL       28     28
10 Linnea Øverli Ringebu-Fåvang Skiklubb         24   24
10 Live Thorsplass Lesjaskog IL       24     24
12 Rikke Eriksen Lillehammer Skiklub   23         23
                   
Jenter 13 år                
Pl. Navn Klubb 1. 2. 3. 4. 5. 6. Sum
1 Maria Lykken Hamre Søre Ål IL 50 50 50 50 50* 60 260
2 Oline Vestad Vågå IL 22 28   30 35 100 215
3 Oline Ødegård Wiklund Lillehammer Skiklub 35 35 30 25 25* 70 195
4 Mathilde Lindblad Øyer-Tretten IF 28* 25 35 35 30 52 177
5 Aurora Storlien Ulen Lillehammer Skiklub 26 24* 28 28 26 56 164
6 Mille Marie Storlien Roterud IL 30 26 24* 26 28 50 160
7 Unn Kristin Øien Øverli Lom IL 21 30 25 24   46 146
8 Martea Lerfald Bergum Øyer-Tretten IF 20 22 26 19* 24 48 140
9 Thea Kvam Øyer-Tretten IF 25   22 23 23 42 135
10 Andrea Myrhaug Tofte Øyer-Tretten IF 24   18 22 22 40 126
11 Ane Bakken Fjellstad Ringebu/Fåvang Skiklubb 18   21 17 19 44 119
11 Nora Storås Sommer Follebu Skiklubb 19 21 21 18* 20 38 119
13 Ada Myhren Bekkelund Søre Ål IL 23 23 23 21 21   111
14 Andrea Sperstad Lom IL 17 20 17 0 18 36 108
15 Madeleine Sletten Sel IL 16 19   14 15 30 94
16 Anna Tarud Tormod Skilag 13   16 12 14   55
17 Åshild Sylte Tormod Skilag 14 18   13     45
18 Sofie Hole Norderhus Dombås IL     21 20     41
19 Marte Hjeltnes Taraldsen Roterud IL           34 34
20 Anniken Hjeltnes Taraldsen Roterud IL           28 28
21 Tonje Hernæs Doseth Harpefoss IL         17   17
21 Johanne Haugen Linderud Dombås IL       17     17
23 Marte Brandstad Haug Ringebu/Fåvang Skiklubb         16 32 16
24 Mari Grung Thallaug Gausdal Skilag 15           15
                   
Jenter 14 år                
Pl. Navn Klubb 1. 2. 3. 4. 5. 6. Sum
1 Maria Masovn Haave Lillehammer Skiklub 28 50 50 25* 50 60 238
2 Kristina Masovn Haave Lillehammer Skiklub 25 35 35 20* 35 100 230
3 Birgit Kleppa Madslien Lillehammer Skiklub 35 23* 26 35 30 70 196
4 Ida Kristine Ringlund Tormod Skilag 21* 28 30 24 28 56 166
5 Ingrid Øien Vågå IL 24 21* 24 28 26 50 152
6 Eline Prestmo Lillehammer Skiklub 24 24 25 26 23* 52 151
7 Ragnhild Lovise Hagen Johnsgård Lillehammer Skiklub 22 22 28 21* 24 48 144
8 Ane-Marie B. Hareland Dombås IL 50 30   50     130
9 Martine Skjelsvik Lillehammer Skiklub 20 20 23 0 20 46 129
10 Gina Katrina Hagen  Ringebu/Fåvang Skiklubb 18 19 22 18 19   96
11 Eline Thurmo Uhlen Lillehammer Skiklub 26 25     25   76
12 Silje Marie Frich Ulheim Dombås IL 30     30     60
13 Elise Kankerud Lillehammer Skiklub   26     22   48
14 Live Bakken Ringebu/Fåvang Skiklubb 19       21   40
15 Mari Brenna Dombås IL       23     23
16 Runi Arnekleiv Dombås IL       22     22
                   
Gutter 11 år                
Pl. Navn Klubb 1. 2. 3. 4. 5. 6. Sum
1 Jørgen Holm Grøneng Lillehammer Skiklub 50 50 28* 25 35 100 260
2 Marcus Berget Moen Tormod Skilag 24 23* 26 35 30 100 215
3 Edvald Smogeli Opsann Follebu Skiklubb 30 35 50 35 28* 60 210
4 Ola Fjeld Lom IL 35 26 24* 26 50 56 193
5 Kristian Sørbotten Roterud IL 21 17* 30 50 26 52 179
6 Halvor Taarud Roterud IL 30 30 26 23   50 159
7 Gunnar Astor Bergum Øyer-Tretten IF 22 30 24 0 25 44 145
8 Audun Nystuen Harpefoss IL 20 22 18* 21 24 42 129
9 Nicolai Engen Søre Ål IL 6 20 21 16 18 40 121
10 Audun Torseth Lillehammer Skiklub 9* 25 20 18 19 38 120
11 Kristian Skattebo Sør-Fron IL 19* 19 22 19 23 36 119
12 Mathias Retterås Roterud IL 26   35     50 111
13 Henrik Røisland Søre Ål IL 17 21   22   46 106
14 Syver Lien Lunde Søre Ål IL 15         32 47
15 Sigurd Turmo Uhlen Roterud IL 8 16     22   46
16 Ola Gudbrand Dalen Øyer-Tretten IF 23   18       41
17 Johan Skjåk Lillehammer Skiklub   18     21   39
18 Sjur Grung Thallaug Gausdal Skilag 16       20   36
19 Johannes Ring Voldhagen Roterud IL           34 34
20 Oliver Haave-Langrekken Sør-Fron IL 18 15         33
21 Even Løkken Roterud IL 14   18       32
22 Ola Brenna Dombås IL       28     28
23 Marius Kirkestuen Roterud IL 12 14         26
24 Oliver Aaheim Lesjaskog IL       25     25
24 Even Thallaug Dalane Gausdal Skilag 25           25
26 Sjur Flækøy Lillehammer Skiklub   24         24
27 Martin Kindlistuen Vingrom IL 10 13         23
28 Adrian Widme Tormod Skilag     20       20
29 Simen Tangen Lunheim Øyer-Tretten IF     18       18
30 Emil Aaheim Lesjaskog IL       17     17
31 Kristian Moen Vågå IL       15     15
32 Eirik Aaheim Vågå IL       14     14
32 Iver Grothe Øyer-Tretten IF     14       14
32 Kassander Kristiansen Verhoeve Roterud IL 14           14
35 Olav Halvorsen Roterud IL 11           11
36 Amund Paulsen Gausdal Skilag 7           7
37 Bjørn Retterholt Lillehammer Skiklub 5           5
                   
Gutter 12 år                
Pl. Navn Klubb 1. 2. 3. 4. 5. 6. Sum
1 Oskar Stenberg Øien Øyer-Tretten IF 35 35 50 30* 35 100 255
2 Kristoffer Welhaven Thorstad Søre Ål IL 25 50 28* 35 50 70 230
3 Edvard Haugen Skjåk IL 26 26 30 50 23* 60 192
4 Truls Horten Søre Ål IL 35 28 25* 28 30 50 171
5 Estin Holen Øyer-Tretten IF 28 30 26 25* 26 52 162
6 Oliver Horten Søre Ål IL 22* 24 25 26 28 46 149
7 Jørgen Landmark Johansen Roterud IL 50   35     56 141
8 Markus Bryan Grøthe Tormod Skilag 24 23   23 25 44 139
9 Magnus Jetlund Sør-Fron IL 0 20 23 20 24 48 135
10 Marius Holmen Øyer-Tretten IF 18 21 23   21 42 125
11 Heine Steinar Sandvold Øyer-Tretten IF 20   23 21 19 40 123
12 Ola Vole Lom IL 18 19 20 24     81
13 Lars Muriteigen Sør-Fron IL   14 12   15 36 77
14 Sigurd Riste Kristiansen Ringebu-Fåvang Skiklubb     18   17 38 73
15 Sondre Kraggerud Wadahl Tormod Skilag 12 17 14   22   65
16 Birk Strand Rønnestad Lillehammer Skiklub 14 16 18       48
16 Eirik Linn Follebu Skiklubb 23 25         48
18 Vetle Njarga Øien Faaberg IL 22 22         44
19 Håvard Rudi Sør-Fron IL   18 18       36
19 Jørgen Thallaug Dalane Gausdal Skilag 16       20   36
21 Marius Øyen Lom IL       22     22
22 Erlend Vognild Lesjaskog IL       19     19
22 Magnus Rusten Dalheim Søre Ål IL     19       19
24 David Holmen Sør-Fron IL     18       18
24 Thomas Bjørge Ringebu-Fåvang Skiklubb         18   18
26 Johan Bjørge Ringebu-Fåvang Skiklubb         16   16
27 Henrik Opheim Olsen Vestringen IL   15         15
27 Thorstein Fougner Follebu Skiklubb 15           15
29 Olai Opsahl Sør-Fron IL     14       14
30 Syver Dalen Øyer-Tretten IF 13           13
31 Audun Holmen Sør-Fron IL     11       11
                   
Gutter 13 år                
Pl. Navn Klubb 1. 2. 3. 4. 5. 6. Sum
1 Håkon Torseth Lillehammer Skiklub 50 35 35 35* 50 70 240
2 Emil Stenberg Øien Øyer-Tretten IF 35 50 50 50   52 237
3 Rasmus Opdal Christiansen Lillehammer Skiklub 28* 30 30 30 35 100 225
4 Oscar Smogeli Opsann Follebu Skiklubb 30 28 28 25* 30 50 166
5 Jakob Træthaug Søre Ål IL 23* 26 24 26 28 46 150
6 Andreas Røssum Kvam IL 24 21 20* 23 22 56 146
7 Eirik Fjeld Lom IL 26   22 28 25 44 145
8 Edvard Fossum Olstad Øyer-Tretten IF 25 23 25 22* 23 48 144
9 Martin Bjerke Follebu Skiklubb 18 25   24 24 42 133
10 Oliver Plassen Brandvol Tormod Skilag 21 24 17* 19 26 32 122
11 Kristian Stenersen Øyer-Tretten IF 17* 20 23 21 20 32 116
12 Ivar Mork Lillehammer Skiklub 13* 19 13 16 21 34 103
12 Endre Skjerven Aronsveen Øyer-Tretten IF 16 22 12* 18 19 28 103
14 Tobias Sandum Killi Roterud IL 14* 17 14 17 17 24 89
15 Espen Hammerdal Roterud IL 20   26     40 86
16 Ole Gunnar Kleppa Madslien Lillehammer Skiklub     22     60 82
17 Håkon Wedum Lillehammer Skiklub 15   19   18 26 78
18 Syver Storhagen Lillehammer Skiklub 10 16 17   16   59
19 Kristoffer Ring Voldhagen Roterud IL     19     38 57
20 Jørgen Korsen Faksvåg Dombås IL 19   17 20     56
21 Philip August Gran-Vollund Roterud IL           36 36
22 Sverre Haadem Rudland Kvam IL 13 18         31
23 Phillip Vollund Roterud IL 22           22
24 Herman Aaheim Lesjaskog IL       15     15
25 Jakob Aspeslåen Tormod Skilag 11           11
26 Christian Funderud Wedum Lillehammer Skiklub 9           9
                   
Gutter 14 år                
Pl. Navn Klubb 1. 2. 3. 4. 5. 6. Sum
1 Vemund Wangen Lillehammer Skiklub 50 50 50 50   100 300
2 Ola Aurmo Lom IL 28 24* 30 35 50 50 193
3 Jo Mallaug Lom IL 30 28 24* 30 28 70 186
4 Ola Løvlien Lillehammer Skiklub   35 35 26 26 60 182
5 Andreas Sletten Tormod Skilag 26 30 28   35 60 179
6 Torje Strand Bjørnaa Lillehammer Skiklub 25 25 25   25 52 152
7 Torstein Skattebo Sør-Fron IL 21 18* 22 24 23 48 138
8 Sjur Holm Grøneng Lillehammer Skiklub 22 22* 23 23 24 44 136
9 Eskil Tarud Tormod Skilag 19* 23 21 25 22 42 133
9 Torjus Aspesletten Lillehammer Skiklub 23 26 26 28 30   133
11 Henrik Selbæk Søre Ål IL   19 19   21 40 99
12 Falk Håkenstad-Bråten Lillehammer Skiklub           46 46
13 Sverre Stiansen Lillehammer Skiklub 24 20         44
14 Sander Jensen Roterud IL 19 22         41
15 Anton Martinius Haugen Nustad Ringebu/Fåvang Skiklubb 17   20       37
16 Syver Brøste Nørstegård Lesjaskog IL 35           35
17 Harald Martin Øihaugen Gausdal Skilag 20           20
18 Trond Finsrudlien Vestringen IL   17         17
19 Åsmund Angard Wefling Søre Ål IL 16           16
20 Eiliv Aunmo-Husum Follebu Skiklubb 15           15
                   
  Oppdatert 25.03.17                

Artikkeltags