– Moro med GD-cupen

MORO: John Stokkevik Eide fra Tormod Skilag (t.v.) og Vemund Moe fra Lom. 13-åringene synes det er moro med GD-cup i langrenn.

MORO: John Stokkevik Eide fra Tormod Skilag (t.v.) og Vemund Moe fra Lom. 13-åringene synes det er moro med GD-cup i langrenn.

Artikkelen er over 2 år gammel

– Vi begynte å delta i GD-cupen i fjor. Det er moro, sier 13-åringen Vemund Moe fra Lom.

DEL

Han var en av 380 deltakere i finværet på Birkebeineren skistadion. Vemund likte løypene.

– De passer meg bra. Jeg er lett i kroppen og er best i oppoverbakker, sier lomværen.

Han får ikke helt støtte fra jevngamle John Stokkevåg Eide fra Tormod Skilag.

– Det er ganske kjett terreng, mente John, som måtte se seg slått med 19 sekunder av Vemund.

Vinstragutten deltar i GD-cupen når han har tid.
– Jeg satser på skiskyting, men jeg blir med på langrenn når jeg har tid, sier han.

Søndagens renn på skistadion var det tredje av seks i årets GD-cup. Cupen er for aldersgruppen 11 til 14 år, men det var også eldre utøvere i aksjon. Blant dem var Roteruds Thea Krokan Murud, som gikk en god konkurranse og vant seniorklassen over fem kilometer fristil, fire sekunder foran Mari Støen Gussiås fra Lillehammer Skiklub.

– Hvis dette var fem kilometer er jeg snart klar for større oppgaver enn dette, sa Thea og gliste.

Sluttiden 10,52 vitner om kort og lett løype.

– Hva er neste nå?

– Nå er det KM på Gålå kommende helg og så er det NM på Røros, som er sesongens store mål, sier Thea.

Resultatliste (3 av 6 renn):

Jenter 11 år

1. Kjersti Heringstad, Heidal IL 130 poeng

2. Andrea Myrhaug Tofte, Øyer-Tretten IF 103

3. Mathilde Lindblad, Øyer-Tretten IF 100

4. Oline Ødegård Wiklund, Lillehammer Skiklub 86

5. Oline Vestad, Vågå IL 84

6. Martea Bergum, Øyer-Tretten IF 73

7. Maria Lykken Hamre, Søre Ål IL 72

8. Malene Hagen Lie, Øyer-Tretten IF 68

9. Thea Kvam, Øyer-Tretten IF 65

10. Unn Kristin Øien Øverli, Lom IL 49

11. Eline Andersstuen, Tormod Skilag 46

12. Ragnhild Sylte, Tormod Skilag 40

13. Åshild Sylte, Tormod Skilag 37

14. Betina Kirkestuen, Roterud IL 36

14. Ane Bakken Fjellstad, Ringebu/Fåvang Skiklubb 36

16. Nora Storås Sommer, Follebu Skiklubb 35

17. Anna Tarud, Tormod Skilag 31

18. Marte Brandstad Haug, Ringebu/Fåvang Skiklubb 29

19. Mille Marie Storlien, Roterud IL 22

20. Ada Myhren Bekkelund, Søre Ål IL 20

21. Selma Bjørnsgaard Lenndin, Søre Ål IL 16

22. Olivia Nysted Aaseth, Øyer-Tretten IF 13

23. Johanne Haugen Linderud, Dombås IL 11

24. Kristine Gillebo, Øyer-Tretten IF 10

24. Launy Wiseth, Søre Ål IL 10

26. Benitha Lundgård, Øyer-Tretten IF 7

Jenter 12 år

1. Ane-Marie B. Hareland, Dombås IL 150 poeng

2. Silje Marie Frich Ulheim, Dombås IL 95

3. Ida Kristine Ringlund, Tormod Skilag 93

4. Ingrid Øien, Vågå IL 76

5. Mari Brenna, Dombås IL 75

6. Rønnaug Sandviken, Lom IL 73

7. Runi Arnekleiv, Dombås IL 72

8. Birgit Kleppa Madslien, Lillehammer Skiklub 65

9. Martine Skjelsvik, Lillehammer Skiklub 60

10. Ingrid Sandviken, Lom IL 53

11. Mathea Bakken Fredriksen, Kvam IL 52

12. Live Bakken, Ringebu/Fåvang Skiklubb 49

13. Elise Kankerud, Lillehammer Skiklub 42

14. Gina Katrine Hagen, Ringebu/Fåvang Skiklubb 41

15. Eline Thurmo Uhlen, Roterud IL 40

15. Maria Masovn Haave, Lillehammer Skiklub 40

17. Ragnhild Lovise Hagen Johnsgård, Lillehammer Skiklub 37

18. Kristina Masovn Haave, Lillehammer Skiklub 34

19. Marie Vognild, Lesjaskog IL 31

20. Eline Prestmo, Lillehammer Skiklub 129

21. Maina Emilie Bergh, Sør-Fron IL 14

Jenter 13 år

1. Emma Mallaug, Lom IL 108 poeng

2. Ingvild Haugstad Sandvik, Follebu Skiklubb 102

3. Marie Slåen, Tormod Skilag 100

4. Ingrid Taarud, Lillehammer Skiklub 74

5. Caroline Plukkerud, Øyer-Tretten IF 72

6. Ingrid Fougner, Follebu Skiklubb 70

7. Live Lerfald Bergum, Øyer-Tretten IF 68

8. Marion Halvorsen Nustad, Øyer-Tretten IF 63

9. Ingrid Skjåk, Søre Ål IL 61

10. Synne Letrud, Tormod Skilag 59

11. Sigrid Jøranli Sundgaard, Søre Ål IL 58

12. Agnethe Askildt Lundgård, Øyer-Tretten IF 49

13. Mathilde Bjørge, Ringebu/Fåvang Skiklubb 47

14. Mari Andersen-Gott, Vågå IL 42

15. Jenny Nyheim Brekken, Søre Ål IL 38

16. Silje Brende, Tormod Skilag 32

17. Kine Øverlie, Ringebu/Fåvang Skiklubb 27

18. Kjersti Solbakken, Ringebu/Fåvang Skiklubb 26

19. Julie Høgås, Roterud IL

20. Maren Andersen Skjåvik, Øyer-Tretten IF 23

21. Oda Brende, Tormod Skilag 19

22. Maria Røssummoen, Kvam IL 117

23. Sofie Solberg Killi, Kvam IL 16

24. Kristina Krukhaug Linde, Heidal IL 15

25. Hanna Haaselquist Evensen, Søre Ål IL 12

Jenter 14 år

1. Tiril Loen, Lillehammer Skiklub 150 poeng

2. Julie Egeberg Moger, Lillehammer Skiklub 96

3. Selma Stakston Hilleren, Lillehammer Skiklub 86

4. Hanne Knotten Berget, Øyer-Tretten IF 84

5. Heidi Linn, Øyer-Tretten IF 83

6. Elisabeth Lykken Hamren, Søre Ål IL 79

7. Mari Laingen, Ringebu/Fåvang Skiklubb 72

8. Anne Morken, Ringebu/Fåvang Skiklubb 66

9. Kirsti Høiholt-Vågsnes, Søre Ål IL 50

10. Ingvild Bossum, Søre Ål IL 45

Gutter 11 år

1. Rasmus Opdal Christiansen, Lillehammer Skiklub 135 poeng

2. Emil Stenberg Øien, Øyer-Tretten IF 115

3. Even Wassrud, Sør-Fron IL 84

4. Martin Bjerke, Follebu Skiklubb 78

5. Edvard Fossum Olstad, Øyer-Tretten IF 71

5. Håkon Torseth, Lillehammer Skiklub 71

7. Eirik Fjeld, Lom IL 70

8. Ole Gunnar Kleppa Madslien, Lillehammer Skiklub 65

9. Christian Funderud Wedum, Lillehammer Skiklub 60

10. Amund Andersen-Gott, Vågå IL 58

10. Herman Aaheim, Lesjaskog IL 58

12. Oscar Smogeli Opsann, Follebu Skiklubb 56

13. Espen Hammerdal, Roterud IL 54

14. Andreas Røssum, Kvam IL 51

15. Jørgen Korsen Faksvåg, Dombås IL 47

16. Gaute Skotte, Lesjaskog IL 45

17. Kristian Stenersen, Øyer-Tretten IF 40

17. Semon Harerusten, Heidal IL 40

19. Jakob Træthaug, Søre Ål IL 35

20. Endre Skjerven Aronsveen, Øyer-Tretten IF 33

20. Håvard Lyshaug, Øyer-Tretten IF 33

22. Tobias Sandum Killi, Roterud IL 30

23. Jakob Aspeslåen, Tormod Skilag 29

24. Sverre Haadem Rudland, Kvam IL 28

25. Ivar Mork, Lillehammer Skiklub 21

26. Håkon Wedum, Lillehammer Skiklub 20

27. Sigve Moshagen, Tormod Skilag 18

27. Noah Fredagsvik Brenne, Lillehammer Skiklub 18

29. Fredrik Haugen, Lillehammer Skiklub 16

30. Sander Elias Berget, Dombås IL 7

31. Arvid Sandburg, Roterud IL 5

32. Syver Storhagen, Lillehammer Skiklub 2

Gutter 12 år

1. Syver Brøste Nørstegård, Lesjaskog IL 135 poeng

2. Falk Håkenstad-Bråten, Lillehammer Skiklub 106

3. Jo Mallaug, Lom IL 95

4. Ola Aurmo, Lom IL 91

5. Jesper L. Rønning, Lillehammer Skiklub 69

6. Sjur Holm Grøneng, Lillehammer Skiklub 68

7. Eiliv Aunmo-Husum, Follebu Skiklubb 65

8. Erlend Haugstad Sandvik, Follebu Skiklubb 57

9. Kristian Kongsli, Tormod Skilag 55

10. Torjus Aspesletten, Lillehammer Skiklub 54

11. Ola Løvlien, Lillehammer Skiklub 51

12. Sverre Stiansen, Lillehammer Skiklub 50

13. Torje Strand Bjørnaa, Lillehammer Skiklub 47

13. Åsmund Angard Wefling, Søre Ål IL 47

15. Morten Skotte, Lesjaskog IL 47

16. Vemund Wangen, Lillehammer Skiklub 46

17. Sander Lillebråten, Tormod Skilag 37

18. Andreas Sletten, Tormod Skilag 36

19. Torstein Skattebo, Sør-Fron IL 27

20. Niklas Landgraf, Roterud IL 25

21. Anton Martinius Haugen Nustad, Ringebu-Fåvang Skiklubb 22

22. Sander Jensen, Roterud IL 16

22. Sivert Gullikstad, Søre Ål IL 16

24. Fredrik Sveen Schonhowd, Lillehammer Skiklub 15

25. Marius H. Strandhaug, Lillehammer Skiklub 13

Gutter 13 år

1. Isak Skari Berger, Lillehammer Skiklub 135 poeng

2. Johannes Staune Mittet, Roterud IL 100

3. Bjørn Lindvik Stubrud, Søre Ål IL 85

4. Fredrik Owren, Lillehammer Skiklub 82

5. Vemund Moe, Lom IL 71

6. Thor Herman Kvamme, Søre Ål IL 69

7. Torjus Holen, Vågå IL 64

7. John Stokkevåg Eide, Tormod Skilag 64

7. Laurits Stokkevåg Eide, Tormod Skilag 64

10. Andreas Østensen, Søre Ål IL 61

11. Ivar Fjeld, Lom IL 56

12. Vinjar Berland, Lillehammer Skiklub 53

13. Henrik Emaus Holm, Lillehammer Skiklub 50

14. Sondre Albrigtsen, Lillehammer Skiklub 43

15. Marius Synstnes, Lom IL 32

16. Lasse Bekken Fjellstad, Ringebu/Fåvang Skiklubb 31

17. Kristian Vestad, Vågå IL 30

18. Jørgen Eriksen, Tormod Skilag 27

18. Henrik Skogstrand Mirkovic, Follebu Skiklubb 27

20. Maurits Toft-Olsen, Follebu Skiklubb 21

21. Jørgen Myhren Bekkelund, Søre Ål IL 19

22. Simen Skogen, Vågå IL 17

22. Sjur Sætre, Harpefoss IL 17

24. Audun Randsted Aanstad, Ringebu/Fåvang Skiklubb 16

25. Håvard Talleraas, Dombås IL 14

26. Sivert Brimi-Ottesen, Vågå IL 13

27. Ånund Sylte, Tormod Skilag 12

Gutter 14 år

1. Reidar Aurmo, Lom IL 150 poeng

2. Even Karlsen, Lillehammer Skiklub 105

3. Jostein Karlsen, Lillehammer Skiklub 88

4. Erik Johannes Jevne, Øyer-Tretten IF 86

5. Birk Strand Bjørnaa, Lillehammer Skiklub 77

5. Erik Simengård, Øyer-Tretten IF 77

7. Eskil Bakken, Ringebu/Fåvang Skiklubb 69

8. Markus Haugen, Lillehammer Skiklub 64

8. Håvard Linn, Follebu Skiklubb 64

10. Fredrik Riste Kristiansen, Ringebu/Fåvang Skiklubb 58

11. Eilev Aa Klokk, Lillehammer Skiklub 49

12. Vemund Vaet Jacobsen, Lillehammer Skiklub 44

13. Brage Wiseth, Søre Ål IL 21

14. Erling Wangen, Lillehammer Skiklub 18

14. Arnfinn Hagen, Ringebu/Fåvang Skiklubb 18

Artikkeltags